niedziela, maj 26, 2024
wtorek, 26 październik 2021 19:03

Kosmetyki do kąpieli - jak wybrać najlepsze? Kosmetyki Warszawa

kosmetyki Warszawa kosmetyki Warszawa pixabay

Nie od dziś wiadomo, że dzielimy się na tych, którzy kochają prysznice oraz na tych, którzy uwielbiają kąpiele w wannie. Niezależnie od tego, do którego obozu należysz, musisz przyznać, że każda z tych kąpieli ma swój urok oraz swój rytuał pielęgnacyjny, a także dedykowane kosmetyki. Wpisujesz w wyszukiwarce frazę „kosmetyki Warszawa” i zastanawiasz się, co wybrać z produktów, jakie oferuje stolica? Podpowiadamy!

O wyższości kąpieli w wannie nad kąpielami pod prysznicem

Ciężki dzień zakończony relaksacyjną kąpielą ze wspaniałe pachnącymi kosmetykami, Warszawa powoli zwalniająca swe tempo, pięknie pachnąca świeca i książka. Kąpiel to nie tylko zabieg pielęgnacyjny dla ciała, ale także bez wątpienia uczta dla zmęczonej miejską bieganiną duszy. Z mlekiem (niczym Kleopatra), z ziołami, z solą morską, borowinowa, z pianą, w towarzystwie musującej kuli, z dodatkiem olejków eterycznych, lub po prostu ciepła woda i ulubione mydło - niezależnie od tego jak się kąpiemy jest to swoisty rytuał, który wymaga odpowiedniej oprawy i najlepszych kosmetyków. Jeśli zabiegi SPA można zrobić w domowym zaciszu - dlaczego z tego rezygnować na rzecz prostej kabiny prysznicowej? Dobrej jakości, pozbawione SLS- ów, parabenów, silikonów kosmetyki to tutaj podstawa. Zwróć uwagę na to, by zapewnić sobie tylko produkty najlepszej jakości - w kąpieli, niezależnie czy odbędzie się ona w wannie, czy pod prysznicem, kosmetyk ma kontakt z całym Twoim ciałem. W przypadku wystąpienia alergii może być delikatnie mówiąc niewesoło.

O wyższości kąpieli pod prysznicem nad kąpielą w wannie

Zasadniczo w wannie dzięki parawanom i zasłonom także możemy wziąć prysznic. Nie ma to jednak jak porządna kabina z deszczownicą, panelem masującym, czy też ze wbudowaną funkcją sauny. Kabiny prysznicowe potrafią być naprawdę pomysłowo zaprojektowane, niektóre brodziki można nawet docinać samemu, dopasowując je do kształtu podłogi w łazience. Dają możliwość wygodnego umycia się osobom starszym lub jeżdżącym na wózku, co w przypadku wanny jest dość trudnym zadaniem. Pod prysznicem stosujemy całkiem inne kosmetyki. Warszawa to miasto, w którym mieszkania na wynajem to już standard, wiele z nas nie ma zatem wyboru i nawet jeśli nie lubi prysznica, musi z niego korzystać na co dzień. Trzeba przyznać, że szybki prysznic jest zdecydowanie wygodną formą pielęgnacji, jednak tym, którzy kochają pielęgnacyjne rytuały, brakuje tej całej otoczki i relaksu. Kosmetyki, których używamy mogą nam to jednak w znacznym stopniu zrekompensować, a przecież nie w każdej łazience zmieści się wanna.

Jakie kosmetyki pod prysznic, a jakie do kąpieli w wannie? Kosmetyki Warszawa

Peeling w wannie to nie najlepszy pomysł, za to pod prysznicem sprawdzi się idealnie. Najpopularniejsze jednak są żele pod prysznic z dodatkami pielęgnacyjnych olejków to już standard w świecie naszych kosmetyków. Warszawa i inne duże miasta mogą odetchnąć - wśród kosmetyków nadających się zarówno pod prysznic, jak i do kąpieli w wannie można znaleźć serię do rytuałów pielęgnacyjnych z kozim mlekiem, mlekiem kokosowym, kawą, czekoladą, czy egzotycznymi olejami nadającymi naszej skórze jędrność i gładkość.