niedziela, czerwiec 23, 2024
wtorek, 16 luty 2021 11:17

Ile posiłków należy jeść w ciągu dnia?

Catering dietetyczny Toruń Catering dietetyczny Toruń

 Jedzenie jest podstawą naszego codziennego funkcjonowania. Najważniejszą cechą codziennych posiłków jest dostarczanie do organizmu niezbędnych składników odżywczych.

Co więcej, jedzenie jest także pewnym rodzajem przyjemności, szczególnie w przypadku spożywaniu posiłków z bliskimi i rodziną. Warto jednak podkreślić, że tempo dzisiejszego życia bardzo często wymusza na nas bardzo nieregularną ilość posiłków, co ma niezwykle niekorzystny wpływ na zdrowie. Ile posiłków powinno się zatem jeść w ciągu dnia?

5 posiłków w ciągu dnia, czyli zdrowa i zbilansowana dieta

Jednymi z głównych powodów otyłości jest siedzący tryb życia i nieregularność posiłków w ciągu dnia. Wiele osób pracujących na co dzień w firmach i korporacjach, zapomina o regularnym jedzeniu ze względu na duży zakres obowiązków. Przez takie tempo życia zaczyna tworzyć się bardzo niekorzystny model odżywiania, który polega na lekkim śniadaniu przed wyjściem z domu i obfitej obiadokolacji po powrocie z pracy. Jest to bardzo niekorzystny sposób odżywiania się, ponieważ organizm dostaje wyraźny sygnał do gromadzenia tkanki tłuszczowej,  ze względu na bardzo dużą odległość pomiędzy posiłkami. Metabolizm zwalnia, siedzący tryb życia potęguje przybieranie na wadze, zaś ogólny stan zdrowia osoby stosującej taką dietę jest coraz gorszy. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby stosować zbilansowaną dietę, która opiera się na pięciu niedużych posiłkach w ciągu dnia. Dlaczego liczba pięciu posiłków jest tak istotna? Ponieważ organizm dostaje wówczas informację, że nie potrzebne jest magazynowanie tkanki tłuszczowej.

Dlaczego warto zainteresować się cateringiem dietetycznym?

Catering dietetyczny jest stosunkowo nowym rodzajem usługi, jednakże cały czas zyskuje na popularności. Głównymi zaletami takiego cateringu jest możliwość personalizacji diety w taki sposób, aby dokładnie wyliczyć ilość kalorii, a także sprecyzować częstotliwość dowozu posiłków. Tego rodzaju catering pozwala na ścisłe trzymanie się pięciu posiłków w ciągu dnia, dlatego coraz więcej osób się na to decyduje.