sobota, luty 24, 2024
piątek, 05 luty 2021 12:03

Sukienka z wiskozy – dlaczego to must have każdej kobiety?

Sukienki z wiskozy - Kokoworld.pl Sukienki z wiskozy - Kokoworld.pl

Wiskoza to optymalne połączenie sztucznego i naturalnego materiału. Włókno powstające z celulozy poddawane jest procesom technologicznym, dzięki którym oczyszczona masa drewna zmienia się w wyjątkowo trwałą, higroskopijną i delikatną przędzę wiskozową.

Czy sukienki z wiskozy to naprawdę dobry wybór? Sprawdź, dlaczego wiskoza to materiał niemal idealny!

 

Wiskoza, czyli delikatność jedwabiu i przewiewność lnu

Wiskoza to uniwersalny materiał z wyglądu przypominający bawełnę chętnie wykorzystywany w branży modowej. Łączy zalety tkanin sztucznych i naturalnych – jest delikatna jak jedwab i przewiewna jak len, a dodatkowo bardzo trwała. Jej zalety sprawiają, że bluzki, spódnice i sukienki z wiskozy można znaleźć w niemal każdej szafie.

Przędza wiskozowa powstaje z celulozy, czyli surowca roślinnego obecnego w drewnie i innych roślinach – materiał wytwarzany jest na bazie oczyszczonej masy drewna, które po poddaniu obróbce przetwarzane jest w ciecz wyglądem przypominającą miód, to z niego tworzone są nici, z których powstaje wiskoza.

Sukienki z wiskozy – jakie mają zalety?

Przędza wiskozowa jako sztuczne włókno powstałe z surowca roślinnego łączy zalety naturalnych i wytwarzanych materiałów. W przeciwieństwie do innych syntetycznych włókien wiskoza zapewnia najwyższy komfort noszenia – nie uczula, jest przewiewna i dobrze chłonie wilgoć, dlatego doskonale sprawdza się nawet w upalne dni.

Sukienki z wiskozy - Kokoworld.pl to wygoda w modnej ponadczasowej formie, która współgra z trwałością produktów. Ubrania są miękkie i elastyczne, a więc ładnie układają się na ciele ukrywając ewentualne niedoskonałości. Zastosowanie tego materiału gwarantuje również wyjątkową trwałość kolorów – sukienka z wiskozy to wybór na długie lata, po których kolor nadal pozostanie wyrazisty.

Poza modnymi wzorami sukienki z wiskozy to po prostu praktyczna opcja niezależnie od okoliczności. Przędza wiskozowa przepuszcza powietrze, a higroskopijność materiału wpływa na wchłanianie wilgoci. Niepodważalna zaleta wiskozy to jej delikatność – wiskozowe sukienki są wytrzymałe, a jednocześnie niezwykle miękkie.