niedziela, maj 26, 2024
piątek, 19 luty 2021 18:23

Jak wybrać żel do higieny intymnej?

żel do higieny intymnej żel do higieny intymnej

Prawidłowa higiena intymna to podstawa zdrowia i komfortu, a także dobrego samopoczucia na co dzień.  Aby móc ją jednak zachować, do łazienki warto zaprosić odpowiednie kosmetyki.

Dobry płyn do higieny intymnej powinien mieć optymalny skład – taki, aby nie zaburzać naturalnego środowiska okolic intymnych. Jakie składniki mają takie właściwości?

 

Jakie kosmetyki do higieny intymnej stosować?

Kosmetyków do higieny intymnej na rynku nie brakuje. W sprzedaży znajdują się zarówno chusteczki, jak i żele, pianki czy mydła do mycia okolic intymnych. Preparaty są ogólnodostępne. Kupić można je w aptece, sklepie, drogerii stacjonarnej, a także zamówić przez Internet. Sprawdzają się w podróży, po treningu, a także w każdej sytuacji poza domem, szczególnie podczas menstruacji. Po kosmetyki do higieny intymnej warto też sięgać na co dzień w warunkach domowych. Ich stosowanie ma wiele zalet.

higiena intymna

higiena intymna

Płyn do higieny intymnej o dobrym składzie

Wybierając kosmetyki do higieny intymnej, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich skład. W utrzymaniu kwasowości pochwy na odpowiednim poziomie pomagają płyny, które zawierają kwas mlekowy, alantoinę, korę dębu czy d-panthenol. Oprócz tych składników w polecanych żelach do higieny intymnej znaleźć można wyciągi z ziół, aloes, bławatek, micele. Substancje te można odszukać, chociażby w kosmetykach Onlybio dostępnych na https://tagomago.pl/collections/onlybio. Marka ta proponuje też preparaty o właściwościach hipoalergicznych, czyli te najczęściej polecane przez lekarzy. Nie zalecane są natomiast płyny i żele zawierające konserwanty, parabeny i barwniki. Nie powinno się też stosować zwykłych tradycyjnych mydeł zbyt mocno pieniących lub perfumowanych. Unikać należy również kosmetyków nieprzebadanych pod kątem dermatologicznym, alergologicznym i ginekologicznym.

kosmetyki do higieny intymnej

kosmetyki do higieny intymnej

Czy warto stosować kosmetyki do higieny intymnej?

Kosmetyki do higieny intymnej powinny chronić przed infekcjami i wzmacniać naturalną odporność tych stref. Ich zadaniem jest również oczyszczać, tonizować, koić, łagodzić stany zapalne przyspieszać gonie podrażnień i otarć, ściągać skórę, nawilżać i działać grzybobójczo. Płyny do higieny intymnej służą również do przywracania odpowiedniego PH i utrzymywania właściwej flory bakteryjnej.

Jak stosować produkty do higieny intymnej?

Niezależnie od tego, po jaki kosmetyk do higieny intymnej się sięgnie, należy pamiętać o zasadach ich poprawnego stosowania. Preparatu trzeba używać z umiarem, nakładać niewielkie ilości na okolice intymne. Nie należy go stosować wewnętrznie, a jedynie zewnętrznie. Po umyciu środek należy dokładnie spłukać. W przypadku wystąpienia alergii czy uczulenia należy zaprzestać stosowania produktów do higieny intymnej.