niedziela, maj 26, 2024
środa, 06 lipiec 2022 19:57

Gabinet podologiczny - zapewnia profilaktykę i leczenie chorób stóp

Podolog Warszawa Podolog Warszawa pixabay

Podologia zajmuje się profilaktyką, diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją stanów chorobowych i chirurgicznych stóp oraz kończyn dolnych.

Stany chorobowe, które leczy podolog, obejmują problemy w obrębie kości i stawów, takie jak zapalenie stawów oraz patologie tkanek miękkich i mięśni, a także powikłania związane z chorobami neurologicznymi, układu krążenia i cukrzycą. 

 

Podiatrzy są również w stanie zdiagnozować i leczyć wszelkie zmiany  w obrębie stóp, w tym schorzenia skóry i paznokci, odciski, modzele i wrastające paznokcie. Gabinet podologiczny diagnozuje i leczy urazy stóp i infekcje, często te nabyte podczas długotrwałego uprawiania sportu. 

Gabinet podologiczny jest miejscem profesjonalnego wsparcia medycznego

Warto wybrać się do podologa w konkretnym celu, ale również w ramach konsultacji profilaktycznej. Podiatrzy posiadają szereg umiejętności - konsultacje bezpośrednie obejmują zebranie wywiadu klinicznego, badanie przedmiotowe, diagnozę, przygotowanie planu leczenia oraz zapewnienie odpowiedniej terapii. Gabinet podologiczny Warszawa to idealne miejsce, aby zadbać o swoje stopy. Techniki oceny klinicznej mają na celu zapewnienie precyzyjnej diagnozy i rokowań, biorąc pod uwagę następujące faktory:

  • historię kliniczną, medyczną i chirurgiczną, 
  • preferowane obuwie pacjenta, 
  • czynniki zawodowe i związane ze stylem życia.

Narzędzia podologa

Podolog Warszawa diagnozuje przy użyciu profesjonalnego sprzętu, takiego jak podoskop komputerowy lub na podstawie zdjęć radiologicznych. Analiza chodu jest często przeprowadzana za pomocą środków wizualnych lub komputerowych i może obejmować badania zakresu ruchu, ocenę ustawienia postawy lub badania siły dynamicznej ruchu.

Podologia funkcjonuje według określonych standardów

Podologia oferuje usługi kliniczne, wymagające umiejętnego posługiwania się wysterylizowanymi narzędziami oraz wdrożenia odpowiednich procedur kontroli zakażeń, a także odpowiedniego stosowania środków farmakologicznych, specjalistycznych opatrunków na rany oraz różnorodnych fizykoterapii. 

Ortezy na stopę to urządzenia wkładane do butów, które usztywniają kontuzjowaną stopę. Ale również oferują trwałe rozwiązania w leczeniu i profilaktyce odcisków, zrogowaciałych i martwiczych owrzodzeń, zapewniając redystrybucję nacisku. Technicznie oceniając - zapewniają stałe wyrównania obciążenia i są one wykorzystywane w leczeniu ostrych i przewlekłych schorzeń stóp, takich jak zapalenie ścięgien, nawracające skręcenie kostki, przewlekły ból kolana i złamania przeciążeniowe, w celu uzupełnienia i poprawy opieki klinicznej.

Aby nasze stopy mogły wspierać nasze ciała

Dbajmy o nasze stopy - są jest integralną częścią naszego ciała.  Nie tylko dlatego, że pozwalają nam stać, chodzić lub biegać, ale także z racji tego, że proces poruszania się ma duży wkład we wsparcie stanu zdrowia całego ciała. Ból w obrębie stóp podczas chodzenia, hamuje naszą zdolność poruszania się i wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie układu krążenia, poprzez zmniejszenie głównego źródła ćwiczeń. Ogranicza również na stymulację układu mięśniowo-szkieletowego, czyli wpływa na ograniczenie mobilności całego ciała. 

Regularne wizyty w gabinecie podologicznym, nawet profilaktyczne, poprawią ogólny stan zdrowia i komfort życia.