poniedziałek, grudzień 09, 2024
czwartek, 07 lipiec 2022 14:12

Jak się pozbyć kurzych łapek? Podpowiadamy!

Kurze łapki - starsza kobieta ze zmarszczkami wokół oczu Kurze łapki - starsza kobieta ze zmarszczkami wokół oczu shutterstock

Kurze łapki to niewielkie zmarszczki wokół oczu, które tworzą się zarówno na skutek naturalnych procesów starzenia się, jak i mimiki twarzy – mięśnie wokół oka wykonują nawet kilkadziesiąt tysięcy ruchów dziennie, co także sprzyja powstawaniu zmarszczek.

I choć są opinie, że kurze łapki na twarzy dodają uroku, to jednak jest także sporo osób, dla których stają się one problemem estetycznym. Na szczęście są sposoby, by je zlikwidować!

Z tekstu dowiesz się:

  • czy jest możliwa likwidacja kurzych łapek dzięki domowej pielęgnacji,
  • jaki profesjonalny zabieg na kurze łapki można wykonać w klinice Estell.

Skóra wokół oczu – w porównaniu do skóry nie tylko na innych obszarach ciała, ale również twarzy – jest bardzo delikatna i cienka, pozbawiona gruczołów łojowych i ochronnej warstwy tkanki tłuszczowej. Dodatkowo obszar wokół oczu jest każdego dnia bardzo mocno eksploatowany fizycznie. Choć właściwie tego nie odczuwamy, to mięśnie wokół oczu codziennie wykonują nawet 20 tys. ruchów podczas mrugania i mrużenia oczu. Jeśli dodać do tego naturalne procesy starzenia się, działanie niekorzystnych czynników (np. promieniowania słonecznego), nieprawidłową pielęgnację i niewłaściwą dietę, nie może dziwić, że u niektórych osób już po 25. roku życia rozwijają się kurze łapki – zmarszczki zlokalizowane wokół oczu.

Kurze łapki – oczy pod specjalnym nadzorem!

Powstawaniu kurzych łapek na twarzy można zapobiegać dzięki prawidłowej codziennej pielęgnacji. Odpowiednie domowe działania pozwalają także hamować ich rozwój i minimalizować ich widoczność. Warto więc znać najważniejsze zasady pielęgnacji domowej skóry wokół oczu:

  • Codzienny dokładny demakijaż oczu to oczywiście podstawa, ale warto w tym celu sięgać po jak najbardziej naturalne preparaty, pozbawione substancji, mogących wysuszyć i podrażnić skórę. Makijaż najlepiej zmywać wacikami z naturalnej bawełny – jak najdelikatniej, unikając mocnego tarcia i rozciągania skóry.
  • Bez względu na wiek skóra wokół oczu wymaga intensywnego nawilżania – codziennie należy stosować kremy nawilżające, zawierające np. kwas hialuronowy, ekstrakt z aloesu albo oleje roślinne. Po 30. roku życia do domowej pielęgnacji skóry wokół oczu warto włączyć także kremy przeciwzmarszczkowe, które zmniejszają widoczność kurzych łapek.
  • Ważna jest ochrona skóry przed słońcem – w letnie, słoneczne dni warto nosić okulary przeciwzmarszczkowe. Należy również unikać czynników, które mają negatywny wpływ na ogólną kondycję skóry: dymu papierosowego, nieprawidłowej diety czy niedostatecznej ilości snu.
  • Raz w tygodniu można wykonać domowy zabieg na kurze łapki z użyciem żelowych opasek na oczy – wkłada się je na kilkanaście minut do lodówki, a następnie nakłada na oczy. Poprawia to mikrokrążenie krwi, ujędrnia skórę i niweluje opuchliznę.

Co na kurze łapki? Zabiegi medycyny estetycznej!

Zaawansowane, głębokie kurze łapki wymagają bardziej profesjonalnego działania. Osobom, dla których stają się one przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny, a także starszego niż w rzeczywistości wyglądu, poleca się specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej.

Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa – oczy również są obszarem, który może być poddany jej działaniu. Najogólniej mówiąc, mezoterapia igłowa polega na podaniu składników aktywnych w głębsze partie skóry poprzez iniekcję – zabiegiem dedykowanym okolicy oczu jest wykonywana w klinice Estell mezoterapia igłowa preparatem RRS HA eyes. W jego składzie można znaleźć przede wszystkim silnie nawilżający kwas hialuronowy, a także kompleksy biorewitalizujące – podany w skórę w formie iniekcji pozwala na nawilżenie cery, poprawę mikrokrążenia, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie cieni pod oczami i redukcję tzw. worków. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów powtarzanych co 7-14 dni.

Innym dobrym zabiegiem na kurze łapki jest karboksyterapia pod oczy Venusian. Polega on na wprowadzeniu pod skórę określonej partii ciała – w tym przypadku pod skórę wokół oczu – dwutlenku węgla. Jego obecność wywołuje w pełni kontrolowany stan zapalny, a to natychmiast pobudza naturalne procesy regeneracji i odnowy skóry. Dwutlenek węgla jest następnie wydalany jako produkt wymiany gazowej. Karboksyterapia Venusian pozwala ujędrnić i uelastycznić skórę wokół oczu, zredukować wiotkość skóry, wygładzić zmarszczki i zminimalizować cienie pod oczami.