niedziela, maj 26, 2024
wtorek, 05 styczeń 2021 12:38

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

depilacja laserowa depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest niezwykle popularnym zabiegiem, wybieranym zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Dzięki laserowi można trwale i skutecznie pozbyć się kłopotliwego owłosienia z całego ciała. Nasz artykuł przedstawi wszystkie korzyści płynące z zdecydowania się na zabieg depilacji laserowej i rozwieje wiele wątpliwości.

Oszczędność czasu

Pomimo tego że poszczególne zabiegi muszą być wykonywane w odstępach 6-12 tygodni, to już po pierwszym zabiegu zazwyczaj widać dużą różnice. Stopniowo włoski są coraz delikatniejsze i jest ich coraz mniej. Dzięki temu nie będziemy musieli poświęcać czasu na golenie czy depilację woskiem. Szczególnie osoby o ciemnych i gęstych włosach mają problem z owłosieniem na ciele. Ciało ogolone wieczorem, już po 24 godzinach nie będzie idealnie gładkie. Dodatkowo pomimo golenia, ciągle są widoczne ciemne mieszki włosowe. Depilacja laserowa całkowicie wyeliminuje ten problem i zapewni idealnie gładką skórę na długie lata.

Brak podrażnień

Kolejną zaletą poddania się zabiegowi depilacji laserowej jest uniknięcie ciągle podrażnionej skóry po goleniu. Chcąc mieć zawsze idealnie gładką skórę, przykładowo na wakacjach, ciężko jest uniknąć codziennego golenia. Małe ranki i wrastające włoski potrafią być bardzo bolesne i wyglądać również bardzo nieestetycznie. Tego typu podrażnienia są szczególnie dotkliwe w okolicach intymnych. Dzięki depilacji laserowej można trwale zapomnieć o podrażnieniach po goleniu czy depilacji woskiem. 

Trwałe pozbycie się włosów

Po kilku lub kilkunastu zabiegach depilacji laserowej na daną partię ciała, mieszki włosowe zostaną uszkodzone, dzięki czemu włosy przestaną rosnąć. Po zakończeniu serii zabiegów nasze ciało będzie idealnie gładkie i ewentualnie będą się pojawiać tylko pojedyncze bardzo cienkie oraz jasne włoski. Wspaniałą wiadomością jest to, że owłosienie nie pojawia się już ponownie w większości przypadków. Jedynie czasem ze względu na zmiany hormonalne, włoski mogą zacząć odrastać po kilku latach. W takich wypadkach kosmetolodzy zalecają wykonywanie kilku dodatkowych zabiegów.

Jakie partie ciała mogą być poddane depilacji laserowej?

Depilacji laserowej możemy poddać praktycznie całe ciało. Oprócz całych nóg, ramion, pach, depilować można również twarz, kark, dłonie, klatkę piersiową, stopy z palcami, pośladki, jak i całe bikini. Ciekawostką jest fakt, że wielu mężczyzn decyduje się na laserową depilację twarzy, aby nie musieć już się golić. Dzięki depilacji laserowej można skutecznie pozbyć się kłopotliwego owłosienia z całego ciała i cieszyć się z idealnie gładkiej skóry przez cały rok.