piątek, kwiecień 12, 2024
piątek, 08 styczeń 2021 18:26

Farbowanie włosów – jaką farbę wybrać? Jak dbać o farbowane włosy?

pielęgnacja włosów pielęgnacja włosów Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Każda kobieta marzy o pięknej fryzurze i włosach idealnie pasujących do jej urody i stylu. Jednak natura jest nieubłagana i kolor włosów dziedziczy się po przodkach.

Lecz jest na to rozwiązanie – koloryzacja włosów. Dostępne obecnie produkty pozwalają uzyskać naturalny kolor włosów, który utrzymuje się długo i podkreśla urodę i cerę. Czym dokładnie kierować wybierając produkty do koloryzacji i w jaki sposób pielęgnować włosy po farbowaniu?

Farby do włosów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wiele pań obawia się tego, że farbowanie włosów, może je znacznie uszkodzić i pogorszyć ich stan. Dlatego też rezygnują z tego zabiegu kosmetycznego. Czy faktycznie trzeba obawiać się koloryzacji? Oczywiście, że nie. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Przede wszystkim najlepiej wykonać ten zabieg pielęgnacyjny u fryzjera, który specjalizuje się w farbowaniu włosów. Kolejną kwestią jest odpowiednia farba do włosów. Tutaj też warto zdać się na pomoc specjalisty, który ułatwi wybranie nie tylko koloru, ale także właściwego pod względem składu produktu.

Jedną z ciekawszych propozycji okazuje się farba do włosów bez amoniaku. Czym różni się one od standardowych produktów? Jak sama nazwa wskazuje, nie zawiera ona amoniaku, więc jest mniej inwazyjna niż standardowy produkt zawierający tę substancję. Farba bez amoniaku nie przesusza włosów, przez co są one zdrowsze i o wiele ładniej wyglądają. Tego rodzaju farby, w zależności od producenta i koloru utrzymują się na włosach ponad 20 myć.

W jaki sposób dbać o farbowane włosy?

Jeżeli chcesz, aby kolor utrzymał się długo, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, która dodatkowo je odżywi i nawilży. Zwróć uwagę na produkty, które oferuje dobry sklep kosmetyczny. Przede wszystkim stosuj odżywki i szampony przeznaczone do włosów koloryzowanych. Najlepiej, jeśli wybierzesz produkt do konkretnego koloru włosów. Takie kosmetyki zawierają substancje umożliwiające przedłużenie trwałości koloru oraz jego intensywności. Szukaj w szczególności produktów, które będą zawierały takie substancje jak keratyna, a także proteiny soi czy pszenicy. Uważaj także na niekorzystne czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na intensywność koloru farbowanych włosów. Nie wystawiaj ich na nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne, a także unikaj kąpieli w morzach czy basenach. Słona lub chlorowana woda może wpłynąć na wygląd i zdrowie Twoich włosów. Jeżeli planujesz dłuższy pobyt na słońcu, stosuj kosmetyki do włosów z odpowiednimi filtrami.