wtorek, grudzień 12, 2023
poniedziałek, 04 styczeń 2021 19:02

Codzienna pielęgnacja twarzy w 5 krokach

GazeMee.com GazeMee.com

Nie jesteś specjalistą w pielęgnacji twarzy? Nie lubisz kupować dużej ilości kosmetyków? Już nie musisz się martwić.

Stojąc w drogerii przed szafą z kosmetykami do pielęgnacji, warto pamiętać o tym, czego tak na prawdę potrzebujesz i kupować jedynie te produkty, które są niezbędne w codziennej pielęgnacji. Zdarza się bowiem tak, że zbyt duża ilość niedopasowanych do cery kosmetyków może powodować problemy skórne. Jak więc dobrać kosmetyki do potrzeb naszej skóry? Jak ją odpowiednio pielęgnować? Poznaj patent, jak właściwie dbać o skórę twarzy w 5 prostych krokach. 

Codzienna pielęgnacja twarzy – postaw na sprawdzone kosmetyki 

Na rynku wciąż pojawiają się coraz to nowe kosmetyki – innowacyjne i przełomowe produkty mogą być nieznane dla przeciętnej kobiety. W Internecie i w czasopismach dla kobiet znaleźć można różnego rodzaju porady, dotyczące zarówno makijażu, jak i pielęgnacji. Są one jednak tak różne, że często trudno jest nam odróżnić te prawdziwe o dych nieco mniej pomocnych. W tym natłoku informacji bardzo trudno jest znaleźć właściwe wskazówki, dotyczące codziennej pielęgnacji, z których rzeczywiście warto korzystać. Oto 5 prostych zasad, dzięki którym Twoja codzienna pielęgnacja będzie nie tylko przyjemna, ale również skuteczna.  

Pielęgnacja twarzy krok po kroku 

Oczyszczanie 

Pierwszym etapem codziennej pielęgnacji powinno być zawsze dokładne oczyszczanie twarzy. W tym celu należy użyć odpowiedniego kosmetyku, który oczyści twarz z nadmiaru sebum, kurzu, brudu i warstwy makijażu. Te wszystkie zanieczyszczenia nie pozwalają oddychać skórze i mogą być przyczyną pojawiania się zaskórników i wyprysków. Odpowiedni kosmetyk do oczyszczania twarzy pomoże przywrócić skórze równowagę.  

Tonizowanie 

Tonizowanie to czynność bardzo często, jednak niesłusznie pomijana w codziennej pielęgnacji. Warto jednak o niej pamiętać, gdyż po myciu żelem lub innym produktem, zaburzone zostaje naturalne pH skóry. Tonik pomaga to pH przywrócić, doprowadzając do właściwego stanu.  

Krem 

Dopiero właściwie oczyszczona skóra jest w stanie przyjąć właściwą ilość składników odżywczych, zawartych w kosmetyku do nawilżania. Warto również pamiętać o dopasowaniu go do naszych potrzeb. Pamiętajmy, że kosmetyki dzieli się na te, przeznaczone na noc i dzień.  

Peelingi i maski 

By nasza skóra jak najdłużej była w dobrej kondycji warto uzupełnić codzienną pielęgnację o dodatkowe zabiegi, takie jak maski i peelingi. Warto wykonywać je kilka razy w tygodniu. Ich rodzaj należy dopasować do typu skóry oraz jej aktualnych potrzeb. Na rynku znajdziesz maski regenerujące, nawilżające i przeciwzmarszczkowe, których zadaniem jest dogłębna regeneracja skóry.  

Codzienna, kompleksowa pielęgnacja powinna składać się z kilku niezbędnych kroków, które nawzajem idealnie się uzupełniają. Postaw na sprawdzone produkty, takie jak kolorowe paletki cieni, kosmetyki oraz profesjonalne produkty do pielęgnacji. Znajdziesz je wszystkie w sklepie GazeMee.com.