poniedziałek, grudzień 11, 2023
piątek, 01 styczeń 2021 16:52

Powiększanie ust, czyli jak wymodelować wargi i nadać im wymarzony kształt

powiększanie ust powiększanie ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to jeden z popularniejszych zabiegów, które oferuje medycyna estetyczna.

Powiększanie ust pozwala nadać wargom wymarzony kształt i zniwelować widoczność zmarszczek wokół nich, a co więcej przeznaczone jest praktycznie dla każdego. Chcesz dowiedzieć się, jak przebiega powiększanie ust? Sprawdź, o czym warto wiedzieć przed zabiegiem!

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust pozwala wymodelować wargi poprawiając ich kontur i powiększając objętość. Uniwersalność metody umożliwia wykorzystywanie kwasu hialuronowego bez względu na wiek pacjenta, dzięki czemu można jedynie skorygować mało wykształconą wargę albo zniwelować zmiany powstałe w wyniku procesu starzenia. W efekcie powiększanie ust kwasem hialuronowym zapewnia odpowiednie nawilżenie i jędrność widocznie odmładzając twarz.

Powiększanie ust jest stosunkowo nieinwazyjne i nie wymaga specjalnego przygotowania, trzeba jednak powstrzymać się od przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych na około trzy dni przed planowanym zabiegiem. Konieczne jest też unikanie wysiłku fizycznego i nagrzewania ciała, na przykład na solarium lub w saunie oraz zmycie makijażu bezpośrednio przed zabiegiem.

Samo powiększanie ust nie zajmuje dużo czasu – lekarz wstrzykuje w skórę preparat kwasu hialuronowego za pomocą ampułko-strzykawki, ale może wymagać znieczulenia ze względu na wrażliwość okolicy ust. Efekt końcowy to naturalnie powiększone wargi utrzymujące się przez sześć do dwunastu miesięcy.

Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne, jeśli zabieg wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej, a pacjent trzyma się standardowych wytycznych. Częstą praktyką jest konsultacja lekarska, podczas której można omówić szczegółowe przeciwwskazania i inne kwestie, które wymagają szczególnej uwagi, niezbędne informacje można też uzyskać przez kontakt z rejestracją wybranej kliniki.

Decydując się na powiększanie ust nie warto kierować się jedynie aspektami finansowymi. Zabieg wykonany przez osobę bez odpowiednich uprawnień w warunkach, które nie spełniają wymogów sanitarnych może być groźny dla zdrowia – możliwą komplikacją jest martwica wynikając z niedotlenienia naczynia, która wymaga natychmiastowej reakcji. Aby uzyskać oczekiwany efekt, a jednocześnie zyskać gwarancję bezpieczeństwa, warto wybierać jedynie sprawdzone kliniki rekomendowane przez pacjentów. Wykwalifikowany personel, sterylne warunki i najlepsze jakościowo preparaty pozwalają na uzyskanie długotrwałego efektu dopasowanego do naszych oczekiwań bez obaw o ewentualne komplikacje i skutki uboczne.