niedziela, czerwiec 23, 2024
środa, 14 kwiecień 2021 17:16

Czy warto robić hennę na brwi?

Poczucie Piękna Poczucie Piękna

Henna jest barwnikiem roślinnym, który jest produkowany z lawsonii bezbronnej. Wykorzystywana jest ona przede wszystkim do barwienia skóry i włosów.

 

W niektórych kulturach miała ona istotne znaczenie w przygotowaniu do różnych rytuałów. Przykładem może być malowanie mumii egipskich dostojników właśnie tym barwnikiem. Dzisiaj zazwyczaj stosowana jest do barwienia brwi i rzęs, a także do wykonywania zmywalnych tatuaży na ciele. Sprawdź, co warto wiedzieć o zabiegu, jakim jest henna na brwi, zanim się na niego zdecydujesz.  

Henna na brwi: rodzaje

W kosmetyce stosuje się barwnik pozyskiwany z lawsonii bezbronnej najczęściej do barwienia brwi i rzęs, dzięki czemu mają one uzyskać głębszy, bardziej wyrazisty kolor. W tym celu stosuje się różne rodzaje tego preparatu. Od wyboru preparatu, jaki nakłada się na rzęsy lub brwi zależeć będzie trwałość uzyskanego efektu. Wiele osób w związku z tym zadaje sobie pytanie „henna na brwi, ile się utrzymuje”. Najdłużej utrzymuje się henna na brwi pudrowa. Efekt utrzymuje się nawet do ośmiu tygodni. Dodatkowo preparat do barwienia regeneruje i odżywia włoski. Innym rodzajem jest proszkowa henna na brwi, efekty tutaj utrzymują się do trzech tygodni. Ten rodzaj henny można używać także do barwienia skóry. W kosmetyce stosowana jest także henna na brwi żelowa, utrzymuje się ona nawet do sześciu tygodni.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj henny się wybierze, warto skorzystać z usług profesjonalisty, który sprawnie przygotuje mieszaninę i nałoży ją na włoski. Jeżeli chcesz umówić się na taki zabieg, więcej informacji znajdziesz na stronie www.poczuciepiekna.pl

Henna na brwi. Czy warto?

Wiele osób decydujących się na zabieg henny wskazuje na to, że jest on wykonywany przy pomocy naturalnych składników. Dodatkowo odpowiednio położona henna podkreśla pięknie kolor włosków, dodaje im głębokiej barwy. Często na ten zabieg decydują się osoby o bardzo jasnych brwiach i rzęsach. Warto też wspomnieć o tym, że henna pozwala na odżywienie włosków, dzięki czemu są one wzmocnione. To jaki dokładnie zabieg wybrać warto skonsultować ze specjalistą, np. ze wcześniej wspomnianego salonu Poczucie Piękna.

Do zalet tego sposobu barwienia brwi zalicza się też dobrą wytrzymałość w porównaniu do przystępnej ceny. Warto podkreślić, że henna nie rozmazuje się i nie rozpływa pod wpływem wody czy potu, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które np. aktywnie uprawiają sport i często chodzą na basen czy saunę. Na tego rodzaju zabieg muszą jedynie uważać osoby, które mają skłonności do uczuleń.