sobota, czerwiec 15, 2024
poniedziałek, 12 kwiecień 2021 15:30

Czy pierścionki ze szmaragdem są modne?

Pierścionki ze szmaragdem Pierścionki ze szmaragdem

Jeżeli poszukujesz dla siebie wyjątkowej biżuterii, to pierścionki ze szmaragdem powinny znaleźć się na twojej liście zakupowej. Są nie tylko ponadczasowe, ale świadczą również o prestiżu jego właścicielki.

Najsłynniejsze pierścionki ze szmaragdem

Biżuteria ze szmaragdem cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród znanych osobistości. Pierwsze wzmianki o tym kamieniu pojawiły się już w starożytności i od tego momentu podziw nad pięknem szmaragdów nie maleje. Głęboka zielona barwa hipnotyzuje swoim pięknem i staje się obiektem pożądania wielu kolekcjonerów kamieni szlachetnych.

Do najcenniejszych precjozów wykonanych ze szmaragdu zaliczyć można z pewnością diadem Marie-Louise, który do lat 50 tych składał się z 79 zielonych kamieni oraz 1000 diamentów. Z czasem niestety szmaragdy zostały sprzedane, a ich miejsce zajęły turkusy. Innym wyjątkowo cennym klejnotem jest tiara księżniczki Kathariny Henckel von Donnersmack. Składa się na nią 11 wyjątkowych szmaragdów o kształcie gruszek, które pochodzą z Kolumbii. Waga kamieni robi wrażenie, bo jest to łącznie 500 karatów.

Również współcześnie szmaragdy są chętnie wykorzystywane w jubilerstwie. Dobrym przykładem może tu być biżuteria autorstwa Lorraine Schwartz. Jedna z najbardziej znanych aktorek Angelina Jolie założyła jej komplet, na który składały się pierścionki ze szmaragdem oraz kolczyki. Wartość tego zestawu wynosiła 3,5 miliona dolarów. Również Elizabeth Taylor była miłośniczką szmaragdów i posiadaczką niezwykłego kompletu biżuterii, który po jej śmierci został sprzedany za ponad 7 milionów dolarów.

Pierścionki ze szmaragdem na co dzień

Nie tylko wielkie gwiazdy kina i członkowie rodzin królewskich darzą uznaniem biżuterię ze szmaragdu. Pierścionki ze szmaragdem coraz częściej wybierane są jako biżuteria na co dzień. Ich piękny odcień spokojnej i głębokiej zieleni, sprawdzi się w codziennych stylizacjach do pracy, nadając im niewymuszonej elegancji. Pierścionek ze szmaragdem doda również pewności siebie i sprawi przyjemność, z samej świadomości jego posiadania.

Piękna biżuteria, wykonana z kamieni szlachetnych nie musi być zarezerwowana tylko na wyjątkowe okazje. W czasach, kiedy coraz częściej łamiemy utarte schematy, możemy pozwolić sobie na odrobinę nonszalancji, wybierając luksusowe dodatki. Biżuteria ze szmaragdem to świetna propozycja dla kobiet lubiących stawiać wyzwania również w kwestiach mody. Dlatego szmaragd oprawiony w złoto świetnie dopełni współczesne stylizacje, nadając im klasy i odważnego charakteru.

Pierścionek ze szmaragdem w połączeniu z innymi kamieniami, np. cytrynem, rubinem i topazem będzie radosnym akcentem, który szczególnie będzie pasować kobietom zajmującym stanowiska związane z kreacją. Taki pierścionek to swoisty manifest wrażliwości na piękno, kreatywności i pogody ducha. Dodatkowo takie połączenia kolorów są bardzo modne i nadają się do stylizacji zarówno do pracy, jak i np. w modnym stylu boho.

Warto pamiętać, że szmaragdy to kamienie, które hipnotyzują swoim pięknem i trudno przejść obok nich obojętnie.