poniedziałek, grudzień 11, 2023
niedziela, 11 kwiecień 2021 14:08

Testowanie różnorodnych produktów – czy warto się tym zajmować?

testowanie kosmetyków i innych produktów testowanie kosmetyków i innych produktów

W sieci można znaleźć wiele opinii dotyczących różnorodnych produktów z różnych branż. Tworzone są one zarówno przez osoby, które zakupiły dany produkt, jak i takie, którym zlecono testowanie i napisanie o tym.

Czytanie pełnowartościowych opinii pozwala na podjęcie właściwego wyboru przy zakupie np. sprzętu AGD. Jednak czy samemu warto zająć się testowaniem produktów i pisaniu opinii na ich temat?

Testy produktów – kiedy je wprowadzono?

Obecnie możliwość testowania produktów w różnych formach nikogo nie dziwi. Jednak warto wiedzieć, jak rozpoczęła się historia konsumenckiego testowania produktów. Patrząc na rozwój handlu i marketingu, to oddawanie produktów do testów dla zwykłych konsumentów jest stosunkowo nowym pomysłem. Po raz pierwszy taki pomysł pojawił się na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Zauważono wówczas, że testowanie produktów przez potencjalnych klientów może przynieść wymierne korzyści dla producenta. Wówczas testu produktów wyglądały nieco inaczej niż dzisiaj. Jednak idea pozostaje taka sama. Klient lub osoba potencjalnie zainteresowana zakupem (należąca do marketingowej grupy docelowej) dostaje produkt do przetestowania. Po testach może go zwrócić lub zakupić. Nieco inaczej wygląda kwestia testowania przez influencerów, co staje się dzisiaj bardzo popularnym rozwiązaniem.  

Jakie produkty są najczęściej testowane przez konsumentów?

To zależy od tego, jaką formę ma testowanie. Najczęściej mówi się o testowaniu kosmetyków w ramach darmowych próbek, które niejednokrotnie rozdawane są w drogeriach oraz dołączane do czasopism. Pozwala to sprawdzić, czy dany krem nie będzie uczulał, a szminka czy podkład będą ładnie podkreślać koloryt skóry. Można też zdecydować się na kontakt z danym producentem lub agencją marketingową, która oferuje produkty do testowania w ramach współpracy. Wówczas zazwyczaj otrzymuje się wybrany przez siebie produkt i po przetestowaniu jest się zobligowanym do napisania opinii o nim. Tutaj jest możliwość testowania najróżniejszych produktów, od wspomnianych kosmetyków, po jedzenie czy sprzęt AGD i RTV.

Warto też wspomnieć o możliwości, jaką najczęściej dają producenci sprzętu RTV czy AGD, a także różnego rodzaju diet. Są to często akcje typu – brak efektów, zwracamy ci pieniądze.

Jak zacząć przygodę z testowaniem produktów?

Jak to zostało wyżej wspomniane, coraz więcej osób jest zainteresowanych długotrwałą współpracą z różnego rodzaju producentami. Najczęściej są to blogerzy, którzy na swoich stronach po przetestowaniu produktu piszą recenzje na ich temat. Taka współpraca często jest bezpłatna, a bloger otrzymuje w ramach barteru recenzowany produkt. Jednak najlepsze osoby, które mają duże zasięgi mogą liczyć na współpracę płatną. Od czego zacząć? Przede wszystkim od dobrze prowadzonej strony, na której będą prezentowane wartościowe treści związane tematycznie z produktami, które chce się testować. Później można zacząć starać się nawiązywać współprace. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat testowania produktów i możliwości, jakie to daje, zajrzyj na stronę: https://pomocnikodchudzania.pl/testowanie-kosmetykow-i-innych-produktow/