wtorek, maj 28, 2024
sobota, 07 styczeń 2023 16:17

Co nosić do spania w ciąży?

ubrania do spania w ciąży ubrania do spania w ciąży pixabay

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Dlatego musimy zwrócić uwagę na nasze samopoczucie.

Zdecydowanie poprawi się przy zakupach wygodnej ciążowej odzieży, zarówno tej na dzień jak i tej na noc, która umili nam sen i sprawi, że będziemy czuć komfort i swobodę podczas snu. Czym zatem kierować się przy wyborze piżamy dla przyszłej mamy?

Komfort- podstawa odzieży ciążowej

Komfort podczas ciąży jest kluczowy, rosnący brzuch uniemożliwia nam ubieranie takie do jakiego byłyśmy przyzwyczajone wcześniej. Najlepiej jest postawić na elastyczne materiały, które bez problemu dopasują się do z tygodnia, na tydzień rosnącego brzuszka.

Ta sama zasada dotyczy piżam ciążowych, które powinny cechować się swobodą w użytkowaniu. Szczególnie nocą, kiedy przybranie odpowiedniej pozy do snu z miesiąca, na miesiąc staje się nie lada wyzwaniem, a niewygodny, materiał może utrudniać swobodne poruszanie się na łóżku.

Co najbardziej pasuje do profilu ciążowej piżamy idealnej?

Zdecydowanie kombinezon wykonany z rozciągającego się modelu.

Dzięki rozciągliwości materiału, możemy nosić kombinezon przez całą ciąże, a i również po przyjściu malucha na świat.

Kombinezon, czyli maksymalny poziom komfortu

Świetny krój i odpowiednia długość sprawią, że poczujesz się komfortowo i swobodnie.

Kombinezon do spania dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych. Czarny i granatowy. Warto również dodać, że możemy kupić go od rozmiaru XS, do rozmiaru XXL.

Kolejnym plusem jest łatwe zakładanie i ściąganie ubrania. W zaawansowanej ciąży jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych czynników klasyfikujących czy ubranie się dla nas nadaje czy nie. Ponadczasowy, prosty krój dodaje uroku, a dekolt w serek na grubych ramiączkach dobrze komponuje się z długością i fasonem nogawek. 

Podczas tak wyjątkowego czasu w życiu kobiety należy zadbać o szczegóły, które okazują się wielkim udogodnieniem na co dzień. Kombinezon idealnie nada się na prezent dla partnerki, narzeczonej, żony gdy spodziewa się maluszka. Wyspana mama, to szczęśliwa mama dlatego warto kłaść nacisk na podstawowe aspekty kobiety w ciąży.