niedziela, czerwiec 23, 2024
wtorek, 15 grudzień 2020 16:04

Apaszka z jedwabiu dopełni Twoją stylizację

apaszki z jedwabiu apaszki z jedwabiu

Naturalne tkaniny to baza i wyróżnik kolekcji marki Patrizia Aryton. Dzięki temu oferuje swoim klientom klientkom doznania najlepszych jakości. W kolekcjach znajdziesz jedwab, wełnę dziewiczą, kaszmir, suri alpakę, wełnę merino i wiele innych.

Projektując kolekcje marka zwraca uwagę na detale, połączenia tkanin, kolorów oraz wzorów, które tworzą całość. Kluczowe są szale i apaszki z jedwabiu, które domykają całokształt kolekcji. Jedwab w apaszkach wybierany jest nieprzypadkowo. Dobrze się barwi i oddaje kolor sezonu.

A jak powstają apaszki z jedwabiu i dlaczego jedwab jest tak wyjątkowy?

Jedwab to delikatne, ale jednocześnie mocne włókno o szlachetnym, naturalnym połysku pochodzące od jedwabników. Jedwabniki rozdziela się na te, które przepoczwarzą się w motyla – aby dać początek kolejnemu cyklowi - oraz te, z których pozyskuje się jedwab. Z jednego kokonu jedwabnika otrzymuje się 1,6 km nici.

Produkcja jedwabiu stanowi jedynie 0,2 % całej produkcji włókien, co powoduje, że każdy jedwabny produkt staje się swoistym unikatem. To, że latem jedwab chłodzi, a zimą grzeje nie jest szczególną nowiną przy fakcie, że to tworzywo, które potrafi zawstydzić niejeden koncern kosmetyczny.

Udowodniono, że spanie na jedwabnej poduszce opóźnia starzenie się i powstawanie zmarszczek. Wszystko dzięki aminokwasom, zbawiennym dla ludzkiej skóry. Podobnie jedwab z poduszki działa na włosy – stąd jego obecność w składzie szamponów.

Dodatkowym atutem jedwabiu jest jego wytrzymałość na rozerwanie, zwłaszcza przy dużym obciążeniu.  Jest hipoalergiczny, idealny dla alergików, nie uczula, jest bardzo przyjemny, wręcz luksusowy w dotyku. Nie przyciąga też roztoczy i bakterii. Posiada właściwości higroskopijne, pochłania wilgoć z otoczenia, nie zwiększając przy tym swojej objętości. 

Właśnie ze względu na swoje właściwości jedwab jest tak ceniony i lubiany. Wszystkie te cechy sprawiają, że warto mieć w swojej szafie apaszki z jedwabiu. Wzmocnią każdą stylizację o stopień w górę, dzięki temu będziesz wyglądać stylowo i czuć się komfortowo. Zaletą jedwabiu naturalnego jest to, że zawsze ma delikatny połysk, nawet w tkaninach na pozór matowych. 

jedwabna apaszka  

jedwabna apaszka 

Jedwabna apaszka - zastosowania

Jedwabna apaszka stanowi idealną alternatywę dla naszyjnika. Można przewiązać ją wokół szyi, dzięki czemu dodasz swojemu strojowi wieczorowy charakter lub zakryjesz zbyt duży dekolt.

Apaszka sprawdzi się również jako biżuteria. Jeśli nie masz ochoty na klasyczną bransoletkę, możesz przewiązać chustkę wokół nadgarstka.  Apaszki z jedwabiu to idealny sposób na ożywienie ulubionej torebki. Przewiązując apaszkę wokół rączki, torebka może otrzymać nowe życie. Mniejszą apaszkę możesz przywiązać do szlufki od spodni. To świetny sposób na szybką zmianę całej stylizacji.

 apaszka z jedwabiu

apaszka z jedwabiu