wtorek, 30 czerwiec 2020 16:30

Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości jako sposób wyjścia z tarapatów finansowych

Kancelaria Solvento Kancelaria Solvento

Kłopoty finansowe wynikają najczęściej z braku oszczędności i nagromadzenia zobowiązań wobec banków czy firm pożyczkowych. Zwłoka w spłacie raty będzie skutkować naliczaniem dodatkowych odsetek, a w ostateczności egzekucją długu. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak poradzić sobie z długami i w jaki sposób uniknąć ewentualnej egzekucji komorniczej.

Jak poradzić sobie z kłopotami finansowymi?

Zadłużenie Polaków 2019 w porównaniu do roku poprzedniego stopniowo wzrastało. Większe zarobki wiązały się z większą zdolnością kredytową dając możliwość dokonywania zakupów na raty i zaciągania kredytów bankowych czy pożyczek w parabankach. Jednak nadmierna konsumpcja w połączeniu z zaległościami w spłatach jest zgubna w skutkach – prowadzi do naliczania karnych odsetek i narastania długu, a czasem do ingerencji firmy windykacyjnej.

Kancelaria prawna Solvento specjalizuje się w profesjonalnym oddłużaniu, które może być szczególnie przydatne w czasach, gdy długi Polaków regularnie wzrastają. Oddłużanie to efektywny sposób na zredukowanie, a w niektórych przypadkach nawet umorzenie zobowiązań, a ogłoszenie upadłości konsumenckiej skutecznie zakończy problemy z wierzycielami.

Ogłoszenie upadłości a długi

Upadłość konsumencka wstrzymuje egzekucję długów – pozwala na ustalenie stanu majątku i na tej podstawie określenie planu spłaty zobowiązań. Ogłoszenie upadłości może być przeprowadzone w przypadku osób, które nie ponoszą winy za swoją niewypłacalność, na przykład, gdy zadłużenie Polaków wynika z redukcji etatów.

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej najlepiej składać za pośrednictwem profesjonalnej kancelarii prawnej. Specjaliści sprawnie przeprowadzają przez cały proces pomagając przygotować wniosek o ogłoszenie upadłości, a następnie na bieżąco monitorować przebieg oddłużania klienta. Upadłość konsumencka 2020 może być szczególnie przydatna dla osób, które zaciągnęły zobowiązania o krótkim czasie przeterminowania. Tego typu pożyczki najczęściej kierowane są do firm windykacyjnych, a oddłużanie umożliwia uniknięcia dalszych problemów.