sobota, kwiecień 20, 2024
sobota, 18 luty 2023 18:19

Zamów kuriera za pomocą aplikacji mobilnej

kurier Inpost kurier Inpost mat.prasowe

Nadawanie paczek kurierskich za pomocą aplikacji mobilnej to wygodna forma bezpiecznej wysyłki. W poniższym artykule znajdą Państwo odpowiedź na pytania o nadawaniu paczek za pośrednictwem InPost.

Dowiemy się m.in. jak zamówić kuriera żeby odebrał paczkę.

 kurier

kurier

InPost dla klientów indywidualnych

Firma InPost przygotowała wiele udogodnień dla swoich indywidualnych klientów. Dzięki temu wysyłanie paczek stało się nie tylko dużo prostsze, ale też bezpieczniejsze dla naszej wysyłki.

Paczki możemy nadać za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej.  W przypadku aplikacji InPost zaleca się ściągnięcie jej z oficjalnego sklepu, żeby mieć pewność o jej oryginalności więc i zabezpieczeniu naszych danych osobowych.

Użyteczną funkcją aplikacji jest przypominanie o odbiorze paczki. W razie przypadku, kiedy nie można dokonać tego w wyznaczonym czasie, za drobną opłatą, przedłużymy czas oczekiwania w urządzeniu. Aplikacja zwiera historię wszystkich nadawanych paczek, można swobodnie śledzić w jakim etapie wysyłki obecnie się znajdują. 

Dużo łatwiejszy stał się również odbiór przesyłki. Mając aplikację firmy możemy zdalnie otworzyć skrzynkę będąc przy urządzeniu Paczkomat, nie musimy martwić się wpisywaniem kodu oraz numeru telefonu.

Wysyłanie paczki za pośrednictwem maszyny Paczkomat

Paczkomat pozwala nadać przesyłkę dużo wygodniej. Obecnie wysyłając za jego pośrednictwem paczki nie ma potrzeby nawet drukowania etykiety, jeżeli skorzystamy z opcji aplikacji mobilnej. W przypadku zamawiania wysyłki przez komputer w łatwy sposób pobierzemy etykietę, a następnie wydrukujemy. Przesyłana za pomocą maszyny Paczkomat jest bezpieczna, ale w przypadku delikatnych rzeczy warto poszczególne przedmioty zabezpieczyć wewnątrz paczki.

Wysyłka paczek przez Paczkomat nie jest ograniczona czasem, można ją zorganizować w najbardziej dogodnym dla siebie momencie, nawet w nocy lub w święta. Warto jednak pamiętać, że rodzaj przesyłki musi odpowiadać możliwością gabarytowym jakie ma Paczkomat. 

Paczkomat, do którego ma trafić przesyłka znajdziemy w wybranej lokalizacji. Poręczna mapa pomoże go zaznaczyć. Istnieje również możliwość nadania paczki przez Paczkomat, która w punkcie przeładunkowym nie trafia do kolejnego urządzenia, a jest odbierana przez kuriera, który zawozi ją pod docelowy adres.

Jak wysłać paczkę przez Paczkomat?

Po zalogowaniu na swoje konto przez formularz online podaje się dane przesyłki. Zaznacza się jej wielkość oraz wagę. Wpisujemy dane nadawcy: imię i nazwisko, adres mailowy oraz telefon. W podobny sposób uzupełniamy dane odbiorcy. Następnie zatwierdzamy usługę i otrzymujemy wygenerowany kod lub ewentualną etykietę.

Jak nadać paczkę kurierem?

InPost przygotował również możliwość nadania paczki, a następnie wysłanie jej z pomocą kuriera. Wystarczy wejść na stronę i wybrać opcję zamawiania kuriera, która jest dostępna w Menagerze Paczek dostępnym na stronie inetrentowej.

Opcja "zamów kuriera" może być również wykorzystana w przypadku, kiedy najbliższy Paczkomat jest daleko lub nie jesteśmy w stanie sami donieść od nich paczek, a zależy nam by została wysłana przez właśnie to urządzenie. Wówczas zamówiony pracownik umieści wysyłkę w urządzeniu Paczkomat za nas.

Nadawanie paczek kurierskich jest bardzo łatwe. Korzystając z Managera Paczek dostępnego na stronie InPost wchodzimy na opcję "wyślij paczkę", gdzie uzupełnimy wszelkie dane dotyczące przesyłki, a następnie opłacimy jej wysyłkę. Kurier przyjedzie po paczkę pod Państwa drzwi i bezpiecznie ją dostarczy do wyznaczonej lokalizacji.

Przesyłki kurierskie powinny być właściwie zabezpieczone i nie posiadać uszkodzeń. W przypadku np. zabrudzeń kurier może odmówić zabrania przesyłki. 

Bardzo ważne jest też właściwe naklejenie etykiety w widocznym miejscu i zadbanie o jej zabezpieczenie. Uszkodzona etykieta może sprawić, że wysyłka nie trafi pod wskazane miejsce.