środa, czerwiec 12, 2024
wtorek, 14 grudzień 2021 14:22

Zadbaj o swoje zęby!

dentysta w Poznaniu dentysta w Poznaniu Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zęby dostajemy na całe życie, należy więc o nie dbać. Uczymy o tym dzieci, jednak sami często o tym zapominamy. Trochę z zaniedbania, a trochę ze strachu.

Dzisiejsza stomatologia jest jednak tak rozwiniętą dziedziną, że strach jest tu zupełnie nieuzasadniony. Po czym poznać dobrego stomatologa i jaki dentysta w Poznaniu jest godny uwagi?

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się nie tyle leczeniem, co usuwaniem zębów, szczególnie tych trudnych. Leczeniem ubytków czy przeprowadzaniem leczenia kanałowego zajmuje się stomatologia zachowawcza, chirurgia natomiast wkracza do działania wtedy, gdy na leczenie jest już zbyt późno. Zazwyczaj sama myśl o chirurgii stomatologicznej wywołuje w nas gęsią skórkę. Niepotrzebnie jednak, gdyż dzisiejsza stomatologia jest na tak zaawansowanym poziomie, że leczenie kanałowe czy nawet usuwanie zębów nie wiąże się z bólem.

Gabinet stomatologiczny- jak wybrać?

Dobry gabinet stomatologiczny powinien budzić w nas pozytywne emocje. Trudno to sobie wyobrazić, gdyż chyba nie ma wśród nas nikogo, kto lubiłby wizyty w gabinecie. Wiadomo jednak, że o zęby trzeba dbać, a dobry lekarz dentysta potrafi zdziałać prawdziwe cuda! Wybieraj zawsze ten gabinet, który cieszy się dobrymi opiniami osób, które już korzystały z jego usług. To pozwoli Ci na zachowanie spokoju i większe zaufanie do dentysty, który nie jest przecież naszym wrogiem, a sprzymierzeńcem.

Leczenie zębów bez stresu - dobry dentysta w Poznaniu

Jeżeli zastanawiasz się, jaki dentysta w Poznaniu zasługuje na miano naprawdę godnego uwagi, polecamy Ci nowoczesny gabinet stomatologiczny Materna Dental. W zakres działania gabinetu wchodzi stomatologia dziecięca, wybielanie zębów, leczenie chorób przyzębia czy przeprowadzanie leczenia endodontycznego. Zdrowie jamy ustnej jest tutaj priorytetem, a nawet najpoważniejsze zabiegi nie są związane z jakimkolwiek bólem. Dobry stomatolog to ten, który ma doskonałe podejście nawet do najmłodszych pacjentów. W gabinecie Materna Dental wyleczysz swoje zęby i sprawisz, że Twój uśmiech stanie się Twoją dumą.

Pamiętaj, że wizyta w gabinecie stomatologicznym nie powinna wiązać się ze strachem i stresem, powinna być raczej potraktowana jako profilaktyka. Zaleca się przeprowadzanie kontroli uzębienia co najmniej co pół roku. To pozwoli na odpowiednio szybkie wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości i wszczęcie odpowiedniego leczenia. Im szybciej znajdziesz się na fotelu dentystycznym, tym lepiej dla Twoich zębów!