czwartek, 06 maj 2021 10:43

Wybór wkładek ortopedycznych

wkładki ortopedyczne wkładki ortopedyczne pixabay

Chyba nikomu nie trzeba mówić o tym jak bardzo ważną funkcję w naszym organizmie pełnią stopy. To właśnie na nich opiera się cały ciężar naszego ciała. Jednak czasami zdarza się sytuacja, w której możemy odczuwać jakieś dolegliwości bólowe i raczej nie jest to normalne. Wtedy najczęściej wybieramy się do lekarza, a jak się okazuje wcale nie jest to konieczne, gdyż być może warto zainwestować we wkładki ortopedyczne.

Trudny wybór wkładek ortopedycznych

Na pewno każdy z nas o czymś takim słyszał, jednak tutaj nasuwa się pytanie jak odpowiednio dobrać wkładki ortopedyczne , bo wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste. Przede wszystkim powinniśmy udać się na dobranie wkładek w sprawdzone miejsce z doświadczeniem. W pierwszej kolejności zazwyczaj przeprowadzany jest z nami wywiad, aby lekarz czy fizjoterapeuta mógł dowiedzieć się jakie dokładnie są nasze problemy. Kolejnym krokiem jest badanie przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Ma ono na celu pokazać w dokładny sposób jak zachowują się nasz stopy podczas chodu oraz gdzie dochodzi do największych przeciążeń. Dopiero wtedy możliwe jest dobranie dla nas najlepszych wkładek. Powiedzmy sobie o tym, że najlepiej byłoby, gdyby takie wkładki ortopedyczne były tymi z najwyższej półki – tak naprawdę tylko wtedy uzyskamy oczekiwany efekt

Nie warto oszczędzać na wkładkach ortopedycznych

Na pewno nie powinniśmy na nich oszczędzać, gdyż taka oszczędność bardzo często odbija się na jakości i niestety wtedy wkładki ortopedyczne nie działają w taki sposób jaki powinny. Zwracajmy uwagę czy w danym miejscu, do którego się wybraliśmy specjaliści podchodzą do nas w sposób indywidualny. Prawda jest taka, że każdy z nas ma inne potrzeby, a co za tym idzie nie powinno mieć tutaj miejsce działanie żadnymi schematami. Na koniec dodajmy jeszcze, że dobrze dobrane wkładki w żaden sposób nie powinny być dla nas niekomfortowe – musimy czuć się w nich pewni, a podczas ich noszenia przede wszystkim mają ustąpić wszystkie nasze dolegliwości.