sobota, listopad 09, 2024
środa, 05 maj 2021 10:37

Jakie witaminy na potencję wybrać?

Kamagra Kamagra pixabay

Problemy z erekcją są bardzo dotkliwą i wstydliwą dolegliwością. Stanowią one źródło kompleksów i ogromnego stresu u mężczyzn w każdym wieku.

Aby móc walczyć z tą przypadłością panowie sięgają po różne środki farmaceutyczne, te dostępne na receptę oraz bez niej. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że problem ten może rozwiązać również zmiana diety. Menu na potencję powinno być bogate w drogocenne witaminy oraz minerały. Warto więc zmodyfikować swoje przyzwyczajenia żywieniowe i rozpocząć suplementację istotnymi dla potencji witaminami. Takie witaminy wpłyną nie tylko na polepszenie samej potencji, ale również na lepsze funkcjonowanie całego organizmu.

Jakie są przyczyny męskich problemów z erekcją?

Mogą mieć one różne podłoże, aczkolwiek w wielu przypadkach za tą przypadłością stoi niezdrowy styl życia. Na potencję negatywny wpływ ma siedzący tryb pracy, niska aktywność fizyczna i złe nawyki żywieniowe. Zaburzenia erekcji pojawiają się również na skutek zmęczenia czy silnego stresu. Aby móc polepszyć swoją sprawność seksualną, należy więc na samym początku przyjrzeć się swojej diecie. Należy usunąć z niej posiłki ciężkostrawne i tłuste, gdyż tłuszcz odkłada się w naczyniach krwionośnych, przez co zmniejsza się ich przepustowość, co doprowadza do pogorszonego ukrwienia narządów. Chcąc przeciwdziałać temu problemowi, należy również zapewnić organizmowi codzienną dawkę ruchu. Aktywność fizyczna doprowadza bowiem do podniesienia poziomu hormonów, a w tym testosteronu. Ostatecznie należy sięgać po takie leki jak Kamagra, ze względu na ilość działań niepożądanych.

Jakie witaminy wpływają pozytywnie na potencję?

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B są niezwykle ważne dla procesu erekcji. Witamina B1, B2, B3 i PP powodują rozszerzenia naczyń krwionośnych, poprawiając również ich stan. Dzięki temu krew bez żadnych trudności dociera do wszystkich narządów. Oprócz tego witamina B1 pobudza produkcję hormonów gonadotropinowych, a jej niska ilość prowadzi do bezpłodności oraz hipogonadyzmu. Tiamina obecne jest w takich produktach spożywczych jak: fasola, groch, orzechy, szparagi, wątróbka, ryzy, pełne ziarno, wieprzowina. Witamina B2 działa pozytywnie na układ nerwowy oraz przekazywanie impulsów nerwowych. Ryboflawina obecna jest w pełnoziarnistych produktach, brokułach, chudych serach, migdałach i bananach. Witamina B3 polepsza stan naczyń krwionośnych oraz układu nerwowego, a znajduje się głównie w mięsie, orzechach i produktach pełnoziarnistych.

Witamina E

Okazuje się nieoceniona w leczeniu bezpłodności u mężczyzn. Mechanizm jej działania opiera się na wspomaganiu krążenia krwi i produkcji hormonów. Należy ona również do antyoksydantów, przez co ogranicza niszczenie komórek przez wolne rodniki, a także wzmacnia naczynia krwionośne. Witamina E znajduje się w orzechach, migdałach, jajach, olejach, margarynie, pestkach dyni, nasionach słonecznika, orzechach laskowych, marchwi i kiełkach warzyw.

Witamina D

Jej niedobór może prowadzić właśnie do zaburzeń wzwodu. To niezwykle ważna witamina, od której zależy zdrowie komórek śródbłonka wyścielających naczynia krwionośne. Jej niedobór powoduje hamowanie przepływu krwi, przez co mężczyzna zaczyna zmagać się z zaburzeniami erekcji. Witamina D zmniejsza ryzyko wystąpienia męskich kłopotów z potencją nawet o 30 procent. Jest ona obecna w rybach, nabiale i jajkach. Warto jednak wiedzieć, że niestety nie da się dostarczyć jej właściwą ilość ze spożywanym jedzeniem, z tego względu należy rozpocząć jej suplementację. Skóra sama syntezuje tę witaminę pod wpływem działania promieni słonecznych, należy więc pamiętać, jak ważne dla naszego zdrowia jest słońce. Jej niedobór zauważalny jest zwłaszcza w okresie zimowym.

Witamina C

Na męską potencję potrzebna jest także witamina C. Kwas askorbinowy pozwala zminimalizować szkodliwy poziom stresu, który często odpowiada właśnie za problemy z erekcją. Oprócz tego witamina ta zwiększa produkcję oksytocyny i ogranicza zły cholesterol. Ponadto, ma ona korzystne działanie na ciśnienie krwi. Witamina C jest to silny antyoksydant, który wyniszcza wolne rodniki. Jej duża ilość znajduje się w zielonolistnych warzywach, owocach cytrusowych, czy winogronie.

Witamina A

Należy pamiętać o zapewnieniu jej odpowiedniej ilości w organizmie, gdyż wpływa ona na produkcję męskich hormonów płciowych. Jej źródło znajduje się w zielonych warzywach, rybach i jajach.