sobota, kwiecień 20, 2024
poniedziałek, 24 styczeń 2022 18:27

Wszywka alkoholowa Warszawa jest jedną z niezawodnych metod wyjścia z alkoholizmu

Wszywka z Esperalu Wszywka z Esperalu pixabay

Wszywka alkoholowa Warszawa jest dobrym rozwiązaniem dla podtrzymania motywacji i chęci do zmian.

Zastanawiając się, w jaki sposób należy pomóc alkoholikowi, trzeba odwołać się do podstaw leczenia i terapii alkoholizmu. Początkiem zawsze jest zrozumienie istoty problemu. Należy uświadomić sobie, że choroba alkoholowa jest poważnym i postępującym zaburzeniem. Negatywnie oddziałuje na zdrowie, zarówno to cielesne, jak i odnoszące się do psychiki człowieka, a co więcej, zaburza funkcjonowanie nie tylko samej pojedynczej jednostki, ale całego jego otoczenia, szczególnie wyniszczając najbliższą rodzinę. Bardzo często to właśnie alkohol doprowadza do przemocy i agresji w rodzinach z problemem alkoholowym.

Nie ma wątpliwości, że alkoholik wymaga pilnego udzielenia pomocy, przy czym z reguły, zwłaszcza na początku, nie widzi takiej potrzeby, negując zaistniały problem. Dzieje się tak, ponieważ alkoholicy uważają, że w dalszym ciągu są w stanie panować nad swoim zachowaniem i sposobem myślenia, a po alkohol sięgają głównie z przyczyn rozrywkowych, dodatkowo podkreślając, że jeśli tylko będą chcieli, to w każdej chwili zrezygnują z dalszego picia. Prawda jest taka, że zarówno nie chcą odstawiać używki, to w gruncie rzeczy już nie mogą. Tak więc żyją w kłamstwie, a ich uzależnienie jedynie się pogłębia wraz z każdym kolejnym łykiem alkoholu.

Wszywka alkoholowa Warszawa – tzw. wszywka alkoholowa

Tabletki Esperal posiadają w swoim składzie Disulfiram, który stanowi główny związek aktywny. Jest to związek chemiczny wykorzystywany w leczeniu alkoholizmu. Włącza się go w celu zablokowania enzymów wytwarzanych przez wątrobę. Szczególne znaczenie ma tutaj dehydrogenaza aldehydowa, rozkładająca alkohol na inne związki, aby finalnie sprowadzić go do mało szkodliwych związków, wydalanych z organizmu. Zaburzając ten łańcuch, w organizmie zaczyna kumulować się aldehyd octowy. Osoba bez wszywki alkoholowej metabolizuje go do postaci kwasu octowego. Osoba zaszyta traci tą zdolność, przez co pijąc alkohol naraża się na poważne zatrucie alkoholem.

Wszywki alkoholowe umieszczane są pod opieką lekarza pod skórą. Miejscem zaszycia jest zazwyczaj pośladek, łopatka lub ramię. Czas wchłaniania się tabletki, a tym samym uwalniania substancji aktywnej waha się od 8 do 12 miesięcy. Disulfiram jest całkowicie bezpieczny dla człowieka, o ile przestrzega on abstynencji, a sama wszywka jest niewyczuwalna i niewidoczna. Po zabiegu powstaje jedynie niewielka i ledwo widoczna blizna. Należy podkreślić, że wszelkie skutki uboczne podania Esperalu uaktywniają się jedynie pod wpływem łączenia etanolu z Disulfiramem. Należy tym samym uważać nie tylko na same napoje alkoholowe, ale na wszelkie produkty zawierające w składzie alkohol, w tym na niektóre leki, produkty spożywcze, kosmetyki i chemikalia.

Wszywka z Esperalu szczególnie polecana jest w przypadku osób, które:

  • Wiedzą, że nie sprawdzi się w ich przypadku leczenie doustne preparatami o podobnym działaniu ze względu na konieczność systematycznego ich przyjmowania o ustalonych porach,
  • Wymagają skutecznego leczenia i terapii antyalkoholowej,
  • Chcą walczyć z uzależnieniem wielotorowo,
  • Potrzebują długoterminowego wsparcia w przezwyciężaniu uzależnienia,
  • Szukają oszczędności, dlatego szukają ekonomicznego rozwiązania – jeden wykonany zabieg kosztuje co prawda kilkaset złotych, jednak wystarcza na kilka miesięcy skutecznej terapii.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu?

Zabieg zaszycia alkoholowego można wykonać bezpiecznie i profesjonalnie w naszym gabinecie https://esperalwarszawa.pl/ mieszczącego się na terenie Warszawy. Każdy nasz Pacjent znajduje się pod opieką lekarza chirurga. Zabieg jest bezbolesny, odbywa się po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego. Lekarz nacina sterylnym skalpelem wybrane miejsce na ciele Pacjenta, następnie tworzy głęboki tunel sięgającego aż pod powięź, gdzie umieszcza indywidualnie dobraną dawkę leku w oparciu m.in. o takie cechy jak: stopień uzależnienia, masa ciała, stopień aktywności fizycznej, a także ogólny stan zdrowia danej osoby. Zabieg kończy się założeniem szwów, przyłożeniem opatrunku oraz podaniem antybiotyku w celach profilaktycznych. Dużym atutem wszywek jest to, że w momencie, kiedy lek wchłonie się całkowicie, zabieg można powtórzyć, przedłużając działanie leku o kolejne kilka miesięcy.

Zalecenia po zabiegu implantacji Esperalu

  • Nie należy moczyć opatrunku i go nie zdejmować przez kolejne kilka dni,
  • Po ich upływie można wziąć prysznic bez opatrunku,
  • Ranę można przemywać antyseptykiem,
  • Jeżeli podane zostały szwy nierozpuszczalne, należy je zdjąć po upływie około 10-14 dni od zabiegu.

Warto dodać, że jeszcze tego samego dnia Pacjent może wrócić do swojej normalnej aktywności, w tym pracy zawodowej. Można także prowadzić samochód. Zaleca się jednak ograniczenie ciężkiej aktywności fizycznej, w tym dźwigania aż do momentu wygojenia się miejsca zaszycia.

Przeciwwskazania do wszycia Esperalu:

  • Nadwrażliwość na wszelkie składniki Esperalu,
  • Choroby i zaburzenia pracy serca, układu nerwowego, układu krwionośnego, układu naczyniowego,
  • Choroby i schorzenia psychiczne,
  • Stan nietrzeźwości lub brak zachowanej 24 godzinnej abstynencji,
  • Niepełnoletność,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Brak pisemnej zgody na zabieg.

Czy jest możliwe usunięcie Esperalu?

Tak, możliwe jest chirurgiczne usunięcie wszywki, jednak podobnie jak zabieg, wymagane są do tego nakłady finansowe, ponieważ leczenie wszywką nie jest w Polsce refundowane przez NFZ.

Pacjenci usuwają wszywki z różnych przyczyn. Jedni nie są w stanie kontynuować leczenia ze względu na zbyt silny głód alkoholowy. Inni z kolei źle reagują na wszywkę – ich organizm reaguje na nią jak na ciało obce. Zdarza się, że tworzy się torbiel wokół tabletki lub organizm próbuje ją odrzucić. Objawem takiej sytuacji jest: wyciek płynu surowiczego, zaczerwienienie skóry, swędzenie, ból, pieczenie miejsca zaszycia.

Jak Esperal Warszawa wspomaga walkę z chorobą alkoholową?

Esperal Warszawa sam w sobie nie leczy alkoholizmu, ale jest środkiem wspomagającym, który ma za zadanie zniechęcić alkoholika do dalszego picia. Pierwsze objawy reakcji disulfiramowej widoczne są już po kilku minutach od pierwszego łyku alkoholu. Pacjent doznaje wtedy mdłości, wymiotów, silnego bólu i zawrotów głowy, skoków ciśnienia, ataków paniki, lęku. Maksymalnie reakcja ta trwa kilkanaście godzin. Dzięki niej skutecznie tworzy się w umyśle alkoholika powiązanie alkoholu z nieprzyjemnymi objawami, dzięki czemu zaczyna on wykazywać się awersją i wstrętem do tej używki. Taki człowiek zaczyna kojarzyć alkohol z nieprzyjemnymi objawami.

Warto mieć na uwadze, że sam Disulfiram nie może być jedynym sposobem leczenia. Aby trwale wywołać zmiany zachowania konieczna jest psychoterapia. Bez niej abstynencja będzie jedynie chwilowa.

Skuteczność terapii awersyjnej

Wszywka alkoholowa jest bardzo skuteczna. Działa nieprzerwalnie, a efekty tego działania pojawiają się za każdym razem, kiedy człowiek sięga po alkohol. Warto jednak zadbać o trwałe zmiany, łącząc Esperal z innymi metodami terapeutycznymi. Przydatna jest psychoterapia oraz grupy wsparcia, takie jak AA.

Mając wątpliwości na temat zabiegu zaszycia alkoholowego warto porozmawiać z osobami, które rozwieją wszelkie wątpliwości i udzielą rzetelnych informacji. Jesteśmy dostępni o każdej porze dnia i nocy przez siedem dni w tygodniu. Dodatkowo dzwoniąc pod ten numer można również umówić się na zabieg i konsultacje z lekarzem.

Nasz gabinet https://esperalwarszawa.pl/ zapewnia profesjonalną opiekę medyczną oraz całkowitą dyskrecję.