środa, lipiec 24, 2024
poniedziałek, 28 sierpień 2023 17:18

Wczasy w Grecji

wczasy w Grecji wczasy w Grecji pixabay

Pojedzznami.pl odkrywa dla klientów szeroką gamę miejscowości wypoczynkowych. Jednym z najszybciej rozchwytywanych kierunków jest Grecja. Dlaczego? Leżące wśród wiecznie zielonych gajów plaże, rozgrzane słońcem błękitne morze, czarująca historia i aromatyczna kuchnia nie pozwalają turystom omijać siebie.  

 

Gdzie pojechać ?

Do popularnych okolic, dokąd na wczasy w Grecji przyjeżdżają tłumy turystów, zaliczamy:

  • Kreta - nosi tytuł Królowy Wysp Greckich.  Unikatowości jej dodaje pokryta różowym piaskiem malownicza plaża Elafosini oraz stolica słynąca z wenecjańskich klimatów - Heraklion. 
  • Rodos - słoneczna wyspa, gdzie na wakacje w Grecji meldują poszukiwacze romantyki. Kolejne ciekawostki okolic Rodosa to zamieszkujące rzadkie rodzaje motylków w Dolinie Motyli oraz chroniony UNESCO Akropol w Lindos.  
  • Korfu - zazieleniona gęstymi plantacjami wyspa ukrywa niewielkie lecz niesłychanie malownicze plaże.  
  • Santorini - grecki brylant wulkanicznego pochodzenia. Wakacje w Grecji na Santorini wybijają się dzięki biało-niebieskim budynkom i niesamowitym zachodom słońca. 
  • Kos - niewielka, ale wyróżniająca wyjątkowymi zabytkami wyspa. Z legendy, Asklepiejon - miejsce narodzenia Hipokratesa.
  • Zakynthos -  zachwycająca widokami wyspa żółwie Caretta. Wyjazd do Grecji na Zakynthos kwalifikuje się zarówno dla spokojnego bytowania, jak i dla dynamicznych wczasów. 

Kuchnia 

Od lat standardy greckiej kuchni polegają na stosowaniu świeżych składników - warzywa, owoce morza i oliwa z oliwek. Sycący Souvlaki, najbardziej lubiana Moussaka, gołąbki Dolmades, kremowa pasta Taramosalata, sałatka Horiatki oraz zupa Fasolatha - to tylko małe grono z najbardziej znanych potraw kraju. Także wycieczka do Grecji na bank się zapamięta rozmaitością smaków i aromatów. 

Wartość odpoczynku 

Oprócz powyżej opisanych niesamowitych właściwości Grecji, kolejną zaletą kraju są niskie koszty zameldowania. Za najtańszą ofertę , zawierającą całkowity dojazd i tydzień bytowania 1 osoby , wydamy 2085 zł.  Dokładniej poznać ile kosztują wakacje w Grecji  można na https://www.pojedzznami.pl/tour/grecja

Grecki niezbędnik   

Republika Grecja ma członkostwo w UE i wchodzi do strefy Schengen, więc ważnego dowodu lub paszportu wystarczy, żeby przekroczyć granicę. Języki - grecki, angielski. Środki płatnicze - euro. Co zabrać na urlop do czułej Grecji? Na pewno skuteczną ochronę słoneczną, nakrycie głowy i zwinne ubrania. Poza tym niektóre farmaceutyki, a mianowicie przeciwbólowe i przeciw biegunki. W przypadku poważniejszych problemów - z kartą EKUZ opieka zdrowotna będzie bezpłatna.