niedziela, kwiecień 14, 2024
środa, 29 listopad 2023 13:37

Urządzenia do fali uderzeniowej – czyli jak skutecznie zwalczać ból?

urządzenia do fali uderzeniowej urządzenia do fali uderzeniowej https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/brzuch-mlodej-kobiety-w-bialej-bieliznie-pozuje-w-studio_26965883.htm#query=fit%20cia%C5%82o&position=13&from_view=search&track=ais&uuid=4754d7f8-4c5f-4ce2-826e-b44556a5fc20

Fala uderzeniowa to rodzaj zabiegu, który może okazać się wyjątkowo skuteczną metodą walki z bólem wynikającym z różnego rodzaju schorzeń czy kontuzji, ale sprzyjającą walce z różnymi niedoskonałościami ciała. Na czym dokładnie polega ta technologia i jakie wykorzystuje się urządzenia do fali uderzeniowej?

Czym jest fala uderzeniowa?

Falą uderzeniową określa się nieinwazyjną metodę rehabilitacyjną, stosowaną w terapii leczenia bólu różnego pochodzenia. Czym jednak jest sama fala uderzeniowa?

W tej technologii wykorzystuje się falę akustyczną o skokowym wzroście ciśnienia (sięgającego na poziomie tkanek wartości 100 MPa). Jeśli natomiast mowa o częstotliwości tej fali, standardowo mieści się ona w przedziale od 16 do 20 MHz. Jako fala energetyczna intensywnie oddziałuje ona na stany zapalne (zwyrodnieniowe czy też wynikające z przebiegu kontuzji), stymulując naturalne procesy naprawcze.

W miejscu „podania” fali uderzeniowej dochodzi do pobudzenia krążenia, które z kolei pozwala na rozbicie ewentualnych zrostów wewnętrznych, zwapnień oraz blizn. Tym samym dochodzi do regeneracji tkanki, a ból towarzyszący schorzeniu zostaje stopniowo niwelowany.

Fala uderzeniowa w kosmetologii

Fala uderzeniowa przynosi zalety nie tylko w fizykoterapii. Ponieważ działanie fali akustycznej wpływa na stymulację naturalnych procesów regeneracyjnych i odbudowujących, metodę tę coraz częściej wykorzystuje się również w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych.

Mechanizm rozbijania falą uderzeniową zbitych, uszkodzonych komórek ułatwia zwalczanie cellulitu, przypadłości będącej powodem kompleksów wielu kobiet. Ponadto regularne poddawanie się zabiegom tego rodzaju prowadzi ogólnie do ujędrnienia skóry, poprawy jej napięcia i gładkości.

Fala uderzeniowa – urządzenia

Urządzenia do fali uderzeniowej to nowoczesny sprzęt medyczny, który jest dostosowany do przeprowadzania zabiegów tak leczniczych, jak i kosmetologicznych. Aparatura najnowszej generacji pozwala na bezbolesną i efektywną stymulację ciała, wspomagając naturalnie zachodzące w nim procesy metaboliczne. Co więcej, urządzenia do fali uderzeniowej działają nie tylko na objawy, ale też na przyczynę – ponieważ ułatwiają naprawianie tkanek na poziomie komórkowym i „od środka” – bez ingerencji chirurgicznej.

W przypadku chronicznego bólu, ale też w razie potrzeby ujędrnienia skóry i przywrócenia jej napięcia, z całą pewnością warto rozważyć zabiegi falą akustyczną (falą uderzeniową).