sobota, czerwiec 22, 2024
sobota, 26 luty 2022 14:54

Szczotkowanie ciała na sucho – czy warto to robić?

szczotka do masażu na sucho szczotka do masażu na sucho pixabay

Coraz więcej kobiet przekonuje się, że szczotkowanie ciała na sucho przynosi dobre i trwałe rezultaty. Do tych najszybciej zauważalnych można zaliczyć przede wszystkim wygładzenie skóry, wyrównanie kolorytu, oczyszczenie skóry oraz widoczne odmłodzenie.

Skóra dzięki szczotkowaniu staje się przyjemna w dotyku i miękka. Sprawdź zatem jak osiągnąć taki efekt dzięki kilku minutom dziennie!

Szczotka do masażu na sucho – jak jej używać poprawnie?

Poprawnie przeprowadzony zabieg szczotkowania ma wiele dobroczynnych właściwości dla skóry: staje się ona odżywiona, widocznie odmłodzona, staje się bardziej elastyczna i sprężysta, widocznie redukuje się cellulit i rozstępy. Jak jednak przeprowadzić szczotkowanie poprawnie? Potrzebna jest do tego szczotka do masażu na sucho – jest to szczotka z drewnianą rękojeścią wypełnioną twardym, naturalnym włóknem lub włosiem. Szczotki tej używamy jako masażera – delikatnie przyciskamy do ciała i kolistymi ruchami masujemy koleje partie: zaczynamy od stóp, a następnie przesuwamy się coraz bardziej w górę: przez łyski i uda, aż po pośladki, brzuch i piersi. Na końcu masujemy ręce – od dłoni aż po ramiona. W ten sposób pobudzamy do działania układ limfatyczny, który odpowiada na wewnętrzne oczyszczenie skóry oraz układ krwionośny, który ją odżywia.

Szczotka do masażu na mokro – jakie efekty przynosi?

Szczotkowanie na sucho, zwłaszcza dla nowicjuszy, może wydawać się trudne. Dlatego też dużo lepiej zacząć od szczotkowania podczas prysznica lub kąpieli. Do tego potrzebna jest szczotka do masażu na mokro, której używa się tak samo, jak szczotki do masażu na sucho. Jednak podczas prysznica dużo lepiej odczuwamy nacisk na skórę i łatwiej nam jest go kontrolować. Dzięki temu doskonale sobie radzimy z masażem. Szczotkowanie na mokro pozwala nam odczuć efekt peelingu: skóra się oczyszcza, pozbywamy się zrogowaciałego i martwego naskórka. Możemy także pozbyć się problemu wrastających włosków oraz przebarwień. Bardzo korzystnie wpływa to także na układ odpornościowy całego organizmu. Co więcej, masaż każdego dnia przynosi duże odprężenie oraz relaksuje.

Anmar Brush – polskie szczotki do masażu

Kiedy decydujesz się na masaż na sucho lub mokro, dobrze jest zainwestować w szczotkę, która będzie służyć przez długi czas. Takie szczotki produkuje polski producent Anmar Brush – jest to firma, która specjalizuje się w produkcji szczotek drewnianych z naturalnym włosiem roślinnym i zwierzęcym. Każda szczotka jest olejowana, przez co dobrze znosi wodę oraz szybko schnie bez pozostawiania na drewnie plam po wodzie. Szczotki te produkowane są z lokalnych surowców pozyskiwanych w sposób zbilansowany – wyjątkiem jest szczecina z włókna z agawy, które jest tradycyjnym włosiem wykorzystywanym w produkcji tych szczotek. Dlatego też nie wahaj się dłużej! Już dziś zamów szczotkę do masażu od Anmar Brush i poznaj przyjemny dotyk na skórze!