piątek, kwiecień 12, 2024
piątek, 15 wrzesień 2023 19:16

Świece sojowe jednym z najchętniej kupowanych produktów

świece sojowe Ładne Kwiatki świece sojowe Ładne Kwiatki mat.prasowe

Popularność produktów eko oraz wszystkiego co związane z duchem produkcji zrównoważonej, już dawno została dostrzeżona przez wiele branż, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, wprowadzając do swojej oferty wyroby zgodne z założeniami powyższych idei.

 

Najlepszym przykładem są tutaj świece sojowe, które będąc alternatywą dla tradycyjnych, szkodliwych dla zdrowia oraz całego ekosystemu świec parafinowych, zdobywają uznanie amatorów tych najczęściej w 100% ręcznych wyrobów o unikatowych nutach zapachowych. W tym artykule postaramy poznać się je nieco bliżej.

 

Jaka jest definicja świec sojowych?

Świece sojowe produkuje się z w pełni biodegradowalnego, a także pozbawionego alergenów wosku sojowego, który co równie ważne - nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji chemicznych zarówno w trakcie produkcji jak i procesu spalania.

Zależnie od fantazji producenta lub zamawiającego, spotkamy je w przeróżnych formach i kształtach oraz niezliczonej ilości wersji kolorystycznych.

Bogactwo i unikatowość zapachów uzyskiwane są dzięki zastosowaniu bardzo bogatej gamy olejków eterycznych w procesie ich produkcji.

Dzięki świecom sojowym nasze doznania w trakcie chwil relaksu ulegną wzmożeniu, a dzięki ich dodatkowej, typowo estetycznej funkcji, przyozdobimy nasze domostwa i ogrody.

Jak mówi Katarzyna Smaruń, właścicielka "Ładne Kwiatki" - bardzo wysoko ocenianego sklepu ze świecami sojowymi: "Nasze produkty segmentu handmade wykonujemy tylko i wyłącznie z naturalnego wosku pozyskiwanego z ziaren soi. Ich unikatowy aromat w połączeniu z równie wyjątkowym wyglądem sprawia, że doskonale sprawdzą się jako spersonalizowany prezent. Dodatkowo, nasi klienci zawsze mają możliwość wyboru pojedynczych produktów z knotem bawełnianym lub drewnianym, albo gotowy zestaw już w eleganckim opakowaniu".

 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup świec sojowych?

Nie ulega wątpliwości, że świece sojowe są produktem zdecydowanie zdrowszym i bardziej ekologicznym od ich tradycyjnej, parafinowej wersji.

Z uwagi na fakt, że przyszło nam żyć w czasach dużej i wciąż rosnącej świadomości społecznej na temat szkodliwego wpływu substancji chemicznych na środowisko w którym żyjemy oraz zdrowie nas samych, szczególnie powinniśmy stawiać na wybór tylko tych produktów, które pozwolą na ochronę powyższych wartości.