niedziela, kwiecień 14, 2024
sobota, 13 sierpień 2022 10:55

Stół do piłkarzyków dla dzieci - jak wybrać?

stół piłkarzyki stół piłkarzyki pixabay

Gra w piłkarzyki jest znana przez wielu ludzi, to doskonała rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Rodzice często decydują się na sprezentowanie takiego produktu swoim pociechom, w tym przypadku przydatny okazuje się stół o regulowanej wysokości.

Tylko wówczas może posłużyć całej rodzinie przez wystarczająco długi czas. Jednak wybór konkretnego egzemplarza nie jest taki prosty, bierze się bowiem pod uwagę dużo różnych czynników. Pewne jest natomiast to, że zawsze takie rozwiązanie dostarczy mnóstwa zabawy w deszczowe i pochmurne dni.

Zalety gry w piłkarzyki

Podczas gry w piłkarzyki pracuje się nad szybkością i zwinnością, każdy ruch musi być przemyślany. Ważne jest ułożenie w głowie własnej taktyki, która będzie możliwie najbardziej skuteczna. Ponadto stół piłkarzyki pozwala na naukę zdrowej konkurencji w praktyce, podczas rozgrywki wyzwala się mnóstwo pozytywnych emocji. Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję zagrać w piłkarzyki doskonale wie, że prędkość, z którą porusza się piłeczka nie jest mała. Poza tym może wydarzyć się wiele niespodziewanych zwrotów akcji, a wtedy liczy się szybkość podejmowanej reakcji. Zamontowane uchwyty umożliwiają zmiany w ustawieniach piłkarzyków, ale to tego potrzebna jest zwinność i wzorowa koordynacja ruchów. Chcąc natomiast trafić do bramki wymagana jest precyzja i wiedza, z jaką siłą uderzyć w piłeczkę. Aby móc postawić stół piłkarzyki potrzebna jest odpowiednia ilość wolnego miejsca w pomieszczeniu. Jest to jeden z kryteriów, który trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie produktu. Przy tym wszystkim konieczne jest uwzględnienie nie tylko wymiarów samego stołu, ale także przestrzeni do przemieszczania się przy nim graczy. Miejsca musi być na tyle dużo, aby każdy mógł swobodnie grać. Ewentualnością jest składany model, który po skończonych rozgrywkach może być przechowywany za meblami, czy pod biurkiem.

Jaki stół do piłkarzyków wybrać?

Wielkość stołu do piłkarzyków ma oczywiście duże znaczenie, nie mniejsze niż materiał, z którego jest wykonany. Można wybrać na przykład blaty laminowane, są one nieco tańsze niż inne odpowiedniki. Ale na ich niekorzyść przemawia niewielka odporność na różne uszkodzenia, czy zarysowania. Więcej dobrego można powiedzieć o blatach wykonanych ze szkła hartowanego, ten materiał jest właściwie gwarancją dużej wytrzymałości i dłuższego czasu użytkowania. Ponadto ruch piłeczki po takiej powierzchni jest szybszy, dzięki czemu gra staje się znacznie ciekawsza i wzbudza więcej emocji. Należy jednak liczyć się z wyższą ceną takiego produktu. Decydując się na stół piłkarzyki warto zastanowić się, nad rodzajem montażu figurek. Są one przytwierdzane na dwa sposoby: na prowadnicach lub bezpośrednio odlewane na drążku. W drugim przypadku można mówić o znacznie bardziej stabilnej grze, ponieważ nie ma możliwości, aby piłkarzyki się przesuwały. Natomiast montaż na prowadnicach za pomocą śrub pozwala na wymianę figurki w przypadku jej ewentualnego złamania. Decyzja oczywiście zawsze leży po stronie kupującego, aby była właściwa trzeba przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”.