środa, lipiec 24, 2024
środa, 17 sierpień 2022 18:47

Materac 90x200 cm do łóżka jednoosobowego

materaca 90x200 materaca 90x200 pixabay

Rozmiar materaca 90x200 cm jest częstym wyborem do łóżka jednoosobowego. Dostępność takich łóżek jest łatwa i nie stanowi większego problemu.

Kupując materac należy zwrócić uwagę dla kogo będzie on przeznaczony, jaka będzie waga użytkownika materaca i jakie są tej osoby upodobania. W kilku zdaniach przedstawimy na co zwracać uwagę kupując materac, który dobrze dobrany zapewni komfortowy i zdrowy sen.

 

Konstrukcje materacy od piankowych po sprężynowe

Materace piankowe można polecić dla dzieci i osób o niskiej wadze. Nie posiadają punktów podparcia i przy wysokiej wadze mogą być nietrwałe. Dla osób dorosłych zaleca się materace na konstrukcjach kieszeniowych czyli sprężynowych. Nowej generacji sprężyny są ciche, każda z nich jest w osobnej kieszonce materiału. Odpowiednim wyborem będą również materace lateksowe dla osób w każdym wieku poprawią jakość i zapewnią idealne podparcie kręgosłupa.

Dopasowanie twardości do wagi użytkownika materaca

Kupując dla siebie materac sprawdźmy co producent pisze o jego jego twardościach. Przeważająca część producentów stosuje czterostopniową skalę twardości materacy. Jeśli waga użytkownika jest niższa niż 60kg zaleca się materace ze stroną miękką. Dla wagi w przedziale 60x100kg polecić można materac średnio twardy. Materac twardą wybieramy gdy waga przekracza 100kg a bardzo twardy przy wadze powyżej 120kg. Wybieraj twardość do wagi ale i upodobań to klucz do zakupu odpowiedniego materaca.

Co  jeszcze powinniśmy wiedzieć kupując dla siebie materac?

Twardość materaca i konstrukcja to bardzo ważne elementy których nie należy pominąć. Równie istotne są materiały wykończeniowe, które mogą posiadać dodatkowe właściwości. Materac miękki ma w budowie piankę visco memory, która mięknie pod wpływem ciepła, zapamiętuje kształty ciała. W średnio twardym wykończeniu na uwagę zasługuje lateks, który podnosi komfort i zapewnia dobrą wentylację materaca. Lateks to produkt trwały i idealnie sprężysty. Twarde i bardzo twarde materace mają w budowie materiały usztywniające czyli kokos, trawa morska i końskie włosie. Materiały utwardzające są naturalne, antyalergiczne i antygrzybiczne.

Zakup materaca przez internet

Zakupy internetowe dają wiele możliwości z łatwością porównamy asortyment i ceny. Ważne aby sprawdzić czy materace są dostarczane na płasko i jakie firma posiada materiały do produkcji materacy. Sklep internetowy Godre.pl to producent materacy specjalizuje się właśnie w tej materii. To doskonałe miejsce na zakup materaca wysokiej jakości.