środa, maj 29, 2024
wtorek, 28 czerwiec 2022 10:29

Skąd wziąć pieniądze, kiedy bank odmawia współpracy?

Pożyczka dla zadłużonych Pożyczka dla zadłużonych pixabay

Musisz wiedzieć, że szansę na współpracę z bankiem w ramach zaciągania kredytów ma tylko osoba, która wykazuje odpowiednią zdolność kredytową.

Na taką składa się pozytywna historia kredytowa oraz wystarczające zarobki, aby móc regulować miesięczne zobowiązania. Skąd pożyczyć pieniądze, jeśli kolejna instytucja bankowa odrzuca Twój wniosek, ponieważ nie spełniasz wszystkich warunków, jakie stawia? Z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe, które oferują szybkie pożyczki bez weryfikacji. Poznaj szczegóły już teraz.

Kto może zaciągnąć pożyczkę pozabankową?

Każda firma pożyczkowa realizuje własną politykę współpracy ze swoimi klientami, dlatego warunki udzielanych zobowiązań znacznie się od siebie różnią. Niektóre instytucje wymagają zaświadczenia o zarobkach, innym wystarczy tylko napisane przez pożyczkobiorcę oświadczenie o generowanych dochodach. Zdarza się, że firmy pożyczkowe analizują raport BIK albo wymagają potwierdzenia tożsamości klienta, na przykład poprzez szybki przelew czy SMS. Na rynku usług finansowych dostępne są jednak i takie propozycje, które okazują się finansowym wsparciem dla osób, które nie tylko nie wykazują odpowiedniej zdolności kredytowej, ale wręcz posiadają długi. Pożyczka dla zadłużonych nierzadko jest więc „ostatnią deską ratunku” i stanowi doskonały produkt w ramach oddłużania.

Jak wziąć pożyczkę pozabankową?

Ogromną zaletą pożyczek pozabankowych jest to, że takie zobowiązanie udaje się wziąć szybko i to bez konieczności wychodzenia z domu. Najczęściej wystarczy wypełnić prosty wniosek online, a środki trafiają na konto pożyczkobiorcy nawet w ciągu 15 minut. Wszystko dlatego, że opcja wnioskowania o zobowiązanie drogą internetową znacznie minimalizuje formalności i skraca czas potrzebny na komunikację pomiędzy klientem a pożyczkodawcą.

Szybką pożyczkę bez weryfikacji można zaciągać również przez telefon, a pieniądze wcale nie muszą być przelewane na konto bankowe. Zdarza się, że pożyczkobiorca nie ma rachunku bankowego albo z różnych przyczyn nie może z niego korzystać. W takich sytuacjach środki obiera w placówce pocztowej albo te są mu dostarczane za pośrednictwem kuriera.

Czy szybka pożyczka to dobry sposób na oddłużenie?

Pewne jest, że szybka pożyczka dla zadłużonych niejednokrotnie ratuje w obliczu „czarnej godziny” bądź niespodziewanych wydatków. Chociaż jest udzielana na niską wartość i krótki okres spłaty, bardzo często jest jedyną możliwością otrzymania finansowej pomocy.

Pożyczka pozabankowa może stanowić świetny produkt oddłużeniowy, jeśli jest udzielana na dobrych warunkach, a pożyczkobiorca może spełniać wszystkie warunki zapisane w umowie. Należy jednak pamiętać, by regulować raty w wyznaczonym terminie, inaczej firma pożyczkowa nałoży wysokie odsetki karne. W takich sytuacjach finansowe wsparcie może wywołać niekorzystną spiralę zadłużenia. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby decyzja o współpracy z instytucją pozabankową była zawsze racjonalna.