poniedziałek, 24 sierpień 2020 14:15

Rodzaje rozwojowych zabawek dla najmłodszych - jakie najlepsze?

Zabawki rozwojowe dla najmłodszych Zabawki rozwojowe dla najmłodszych

Kupując dzieciom zabawki, mamy często spory problem, co wybrać. Należy kierować się nie tylko wiekiem i zainteresowaniami pociechy, jakością i sposobem wykonania zabawki, ale też tym, czy prezent będzie w stanie zainteresować ją na dłużej.

Zwracając uwagę na te wytyczne, warto wybierać zabawki rozwojowe dla dzieci, które sprawiają wiele radości oraz wspomagają ich edukację. Zostały one skonstruowane w taki sposób, aby zachęcać maluchy do nauki i zabawy, przez co zbyt szybko się nie nudzą. Zabawki rozwojowe, dobrane do etapu rozwoju Twojego dziecka, na pewno będą niezastąpionym prezentem.

 

Jaką zabawkę rozwojową wybrać?

Zabawki rozwojowe dla najmłodszych możemy podzielić według kilku kryteriów. Jednym z nich jest materiał, z którego zostały wykonane.

  • Zabawki z drewna

rozwojowe zabawki plastikowe

 

rozwojowe zabawki plastikowe

Jest to chyba jedna z najstarszych kategorii. Kiedyś chętnie bawiły się nimi nasze babcie w czasach dzieciństwa, dziś na nowo docenione zostały ich walory, przez co wracają do łask. W rzeczywistości, niewiele różnią się od zabawek z poprzednich epok. Są proste i funkcjonalne. Chętnie sięgają po nie rodzice, którzy preferują ekologiczny styl życia. Zabawki rozwojowe dla niemowląt, wykonane z drewna, zdecydowanie dłużej posłużą niż te, zrobione z innego materiału. Dla najmłodszych świetnie sprawdzi się kostka edukacyjna w kształcie sześcianu, która doskonali różne umiejętności, a na każdej ściance czeka Wasze dzieci mnóstwo frajdy. Ciekawym pomysłem jest zabawka ze skaczącymi zwierzątkami, która rozwija koordynację wzrokowo -ruchową maluszków. Tablica edukacyjna z kolorowymi zębatkami rozbudzi ciekawość, a także może być pomocna przy nauce kolorów. Jeżeli Twoje dziecko jest miłośnikiem różnego rodzaju labiryntów, świetnym zakupem będzie drewniany labirynt przedstawiający farmę. Zadaniem pociechy będzie doprowadzenie każdego zwierzątka do celu. Sklepy internetowe mają ogromny asortyment, dlatego z pewnością znajdziesz tam, to czego szukasz.

  • Zabawki plastikowe

plastkowe zabawki rozwojowe

plastkowe zabawki rozwojowe

Innym materiałem, wciąż lubianym przez dzieci i rodziców, jest plastik. Ich produkcja jest nieco tańsza, a kupując je, warto się upewnić, czy mają odpowiednie atesty. Jednak i z tego tworzywa można znaleźć solidne i trwałe zabawki rozwojowe dla najmłodszych. Uwielbiane przez maluchy zabawki interaktywne mogą być doskonałym sposobem na ich wszechstronny rozwój. W roli zabawki rozwojowej dla niemowląt świetnie sprawdzi się robot, który zapozna Twoje dziecko z częściami ciała oraz kolorami, a nauka ta będzie przebiegała w radosnej i przyjaznej atmosferze. Stolik edukacyjny z klockami to doskonały przykład zabawki rozwojowej, która może być idealnym prezentem dla małego budowniczego. Dzięki próbowaniu różnych kombinacji będzie miał okazje rozwijać swoje zdolności konstrukcyjne oraz zauważy zależności przyczynowo – skutkowe. Idealne zabawki rozwojowe dla dzieci to takie, które pomagają w rozwijaniu ich pasji i talentów. Dlatego też mali artyści będą szczęśliwi, mając możliwość rozwijania swoich talentów na tablicy ze sztalugami. Z jednej strony tablica magnetyczna, na której nie tylko można przyczepić swoje rysunki za pomocą magnesów, lecz również narysować coś za pomocą specjalnego flamastra – z drugiej zaś tablica, na której można rysować kredą.

Pełną ofertę zabawek dla dzieci znajdziesz w sklepie Maludas.pl.

Media

artykuły sponsorowane copywriting