niedziela, kwiecień 14, 2024
wtorek, 27 wrzesień 2022 13:47

Przepis na piękną kuchnię? Uchwyty Gamet

uchwyty firmy Gamet uchwyty firmy Gamet pixabay

Zaprojektowałeś już swoje idealne meble do kuchni, to czas na wybór dopasowanych uchwytów, które dopełnią całą aranżację.

Klasyczne modele, w niecodziennym wykonaniu znajdziesz u producenta uchwytów firmy Gamet. Sprawdź, w jaki sposób możesz dobrać idealne uchwyty do aranżacji wnętrza kuchni oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupu uchwytów meblowych.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu uchwytów do mebli kuchennych?

Uchwyty meblowe w szafkach kuchennych to niezwykle ważne elementy całej aranżacji wnętrza. To często na uchwyty zwracana jest w pierwszej chwili uwaga twoich gości, ponieważ są często elementem wychodzącym na pierwszy plan. Dlatego warto zadbać o ich wygląd oraz spójną estetykę z całą aranżacją kuchni. Na początku zastanów się, jakie uchwyty kuchenne wybrać, ponieważ możesz wybierać z szerokiej gamy wzorów. Możesz wybrać klasyczne podłużne uchwyty, ale również gałki lub uchwyty krawędziowe. Każda z tego typu uchwytów może mieć również swoje detale w postaci napisów, wzorów lub wyróżniających się elementów z metalu, lub porcelany.

Ważne, aby uchwyt pasował kolorystycznie do innych metalowych elementów kuchennych. Zachowanie spójności pod kątem wzorów czy kolorystyki jest niezwykle istotne w klasycznych wnętrzach. Warto również przyjrzeć się samym szafkom i ich kolorystyce, a także wielkości. Jeśli szafki są minimalistyczne, to możesz zastosować uchwyty ze wzorami lub innymi ciekawymi motywami. Natomiast jeśli same szafki są już bogato zdobione, to postaw na minimalizm i proste rozwiązania. Przed zakupem sprawdź również trwałość i wytrzymałość uchwytu, ponieważ kilka razy dziennie będziesz ich używać, muszą zatem być bardzo solidne. Zwróć również uwagę na mocowania oraz w jaki sposób możesz zamocować uchwyty do mebli kuchennych.

Jakie wzory uchwytów Gamet wybrać? 

Uchwyty do mebli kuchennych firmy Gamet to tradycyjne, minimalistyczne rozwiązania do kuchni. W ofercie znajdują się metalowe uchwyty w kilku kolorach, między innymi srebrnym, złotym, brązowym oraz czarnym, a także uchwyty z elementami naturalnego drewna. Dlatego też każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Firma Gamet produkuje również uchwyty o różnych kształtach na przykład prostokątnym, półokrągłym oraz z różnego rodzaju wypustkami i przestrzeniami, które dodają charakteru meblom kuchennym. Firma Gamet zadbała również o przygotowanie różnej wielkości uchwytów, które możesz dopasować do wielkości i długości szafek kuchennych. Dodatkowo możesz wybrać stopień błyszczenia lub matowości uchwytów kuchennych.

Jak zamontować uchwyty kuchenne Gamet?

Możesz samodzielnie zamontować uchwyty kuchenne lub poprosić o to stolarza. Do montażu potrzebna jest Ci wkrętarka oraz metr i poziomica. Na początku należy wyznaczyć idealny punkt mocowania uchwytu kuchennego w meblu, a następnie przytwierdzić uchwyt poprzez zastosowanie śruby dołączonej do zestawu. Jest to niezwykle proste, ale jeśli robisz to po raz pierwszy, to warto oddać to zadanie fachowcowi, aby nie zniszczyć mebli kuchennych.