środa, 28 październik 2020 18:58

Propozycje najciekawszych planszowych gier rodzinnych

rodzinne gry planszowe rodzinne gry planszowe

Planszówki dla całej rodziny to świetny pomysł na zabawę podczas długich, jesiennych wieczorów. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych propozycji, każdy rodzic z pewnością znajdzie więc odpowiednią grę, która zainteresuje jego dzieci. Edukacyjne, logiczne, a może typowo rozrywkowe? Sprawdź nasze propozycje!

Rodzinne gry planszowe dla młodszych dzieci

Planszowe gry dla rodziny wracają do łask, a szeroki wybór sprawia, że łatwo dostosować grę do zainteresowań czy szczególnych umiejętności dziecka. W przypadku najmłodszych warto mieć w domu przynajmniej kilka pozycji o charakterze edukacyjnym, na przykład z serii Dzieci Kontra Rodzice. Gry te dostępne są w różnych wersjach tematycznych, dzięki czemu uczestnicy mogą odpowiadać na pytania dotyczące m.in. kosmosu, historii Polski, a także ekologii. Seria ta jest bardzo rozbudowana, rodzice będą mieli więc z czego wybierać. Rodzinne gry planszowe nie muszą mieć jednak formy quizu, aby zaangażować wszystkie pokolenia. Ciekawą propozycją jest na przykład Domek. Podczas rozgrywki, składającej się z dwunastu rund, gracze zbierają karty, tworząc niepowtarzalny projekt... domku! Punkty dostaje się m.in. za funkcjonalność oraz wykończenie całego budynku - a wszystko urozmaicają wyjątkowe i unikalne grafiki. Prosta mechanika gry wcale nie oznacza, że na uczestników zabawy nie czekają ciekawe decyzje. A tego typu planszówki dla całej rodziny są najlepsze, ponieważ oznaczają wiele godzin wspólnej rozrywki!

Planszowe gry dla rodziny i młodzieży

Wśród rodzinnych gier planszowych nie można zapomnieć o popularnej pozycji, jaką jest Dixit. Jeden bajarz i zagadka… Jednak która karta należy do niego? Słowa, dźwięki, obrazy, skojarzenia i głosowanie - w tej grze wszystko jest możliwe! Planszówka jest tak ceniona m.in. ze względu na to, że wykorzystuje się ją również jako narzędzie pedagogiczne oraz terapeutyczne. Pozwala rozwijać komunikatywność, a także pozytywnie wpływa na umiejętności socjalizacji u młodych osób. Tego typu planszówki dla całej rodziny świetnie sprawdzą się nie tylko podczas jesiennych wieczór, ale także w czasie urlopu i weekendowych wyjazdów. Warto więc mieć kilka propozycji w szafce, aby zawsze móc zająć się czymś ciekawym!

Jeśli chciałbyś poznać więcej interesujących planszowych gier dla rodziny, sprawdź ofertę sklepu internetowego Gift4Kid. Z pewnością znajdziesz tam propozycje odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Spraw radość sobie i bliskim - podaruj im wiele godzin wspólnej zabawy!

Czytany 40 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.