poniedziałek, 03 sierpień 2020 12:57

Poznaj zalety naturalnego proszku z trawy pszenicznej

Proszek z trawy pszenicznej Proszek z trawy pszenicznej

Trawa pszeniczna w proszku. Wiele osób jeszcze o niej nie słyszało, a ma ona niezwykle pozytywny wpływ na organizm i funkcjonowanie człowieka. Jej odpowiednie wykorzystanie pozwala nabrać ludziom wigoru oraz zadbać o zdrowie fizyczne, oraz psychiczne.

Ale to nie wszystkie zalety proszku z trawy pszenicznej. Jest ich znacznie więcej! Przede wszystkim jest on bogaty w witaminy i minerały, dlatego też może być dodatkiem do zdrowej diety.

 

Co to jest trawa pszeniczna?

Trawa pszeniczna to świeżo wykiełkowane liście pszenicy, która hodowana jest przez rolników na polach. Jest to więc roślina, którą można spotkać na co dzień, w okresie letnim, jednak jej kiełkowanie następuje już w miesiącach wiosennych. Trawa pszeniczna jest bogatym źródłem chlorofilu, który odznacza się działaniem leczniczym. Hamuje on wszelkie stany zapalne, wzmacnia układ krwionośny, a także oczyszcza organizm człowieka z metali ciężkich oraz innych toksyn. 

Trawa pszeniczna w proszku jest produktem już gotowym do spożycia. Najczęściej robi się z niej napój, który jest uzupełnieniem diety. Zawiera on mnóstwo witamin, minerałów i aminokwasów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Trawę pszeniczną w proszku można także zrobić samemu, w domowym zaciszu. 

Jakie zalety ma proszek z trawy pszenicznej?

Proszek z trawy pszenicznej ma przede wszystkim bardzo dużo witamin z grupy A, B, C i E. Ponadto znajduje się w nim wapń, sód, potasu i magnez. Witamina A wpływa korzystanie na wygląd skóry oraz wzrok. Bardzo silnymi przeciwutleniaczami są witaminy C i E. Chronią one przed powstawaniem wolnych rodników i przeciwdziałają chorobom przewlekłym, takim jak cukrzyca, czy nadciśnienie tętnicze. 

Proszek z trawy pszenicznej zawiera również bardzo dużo indolu, czyli enzymu chroniącego przed nowotworami. Ponadto w swoim składzie ma także katalazę odpowiedzialną za rozkładanie nadtlenku wodoru i dysmutazę nadtlenkową - redukuje ona powstawanie wolnych rodników. Trawę pszeniczną można kupić w tabletkach, soku lub proszku, który dostępny jest w sklepie https://bobicapolska.pl/.

Właściwości trawy pszenicznej

Trawa pszeniczna ma przede wszystkim właściwości zdrowotne, dzięki zawartości chlorofilu. Wysokie stężenie tlenu w nim powoduje, że krew jest znacznie lepiej utleniona. Można także zaobserwować wzrost liczby czerwonych krwinek. Chlorofil wpływa również pozytywnie na układ krążenia oraz chroni przed promieniowaniem i wolnymi rodnikami. Ponadto wykazuje się działaniem antybakteryjnym i neutralizuje liczne toksyny znajdujące się w organizmie. Regularne spożywanie trawy pszenicznej w proszku, czy też innej formie wpływa korzystnie na funkcjonowanie całego układu krążenia i organizmu człowieka. 

Czytany 118 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.