poniedziałek, 30 listopad 2020 11:29

Ozonowanie – czystość i bezpieczeństwo w każdym pomieszczeniu

Ozonowanie mieszkania Ozonowanie mieszkania

Czy warto docenić zalety ozonu? Zdecydowanie tak - jest ich zbyt dużo, by przejść obok nich obojętnie. Drażni cię nieprzyjemny zapach, wiesz jakie szkody mogą poczynić w twoim domu bakterie, roztocza, grzyby i inne mikroorganizmy? Masz już dość wdychania alergenów? Wybierz higieniczną czystość i poznaj naturalną metodę dezynfekcji pomieszczeń - ozonowanie

Ozonator wewnątrz domu czy biura – gwarancja higienicznej czystości

Odkażanie pomieszczeń wcale nie musi oznaczać konieczność zastosowania środków chemicznych. W przypadku wnętrz zamieszkanych lub stale użytkowanych przez ludzi mamy do dyspozycji lepszy sposób. Ozonowanie mieszkania czy innych pomieszczeń dokładnie usuwa z każdego zakamarka wirusy, drobnoustroje i alergeny. Co więcej, dzięki niemu możemy na długo pozbyć się bukietu niepożądanych zapachów, które zdążą się tam nagromadzić, nawet jeśli regularnie dbamy o porządek. Powietrze bez nieprzyjemnych woni i domowe sprzęty wolne od mikroorganizmów - to długotrwałe efekty ozonowania. Jak dokładnie przebiega proces oddziaływania ozonu na otoczenie i czym wyróżnia się ten zabieg?

Czystość zawdzięczamy dodatkowej cząsteczce tlenu

Ozon (O3) to specjalna postać tlenu, która dzięki dodatkowej cząsteczce wykazuje niesamowite właściwości utleniające. W miejscu przeprowadzania zabiegu na bieżąco wytwarzany jest generatorach ozonu, zwanych ozonatorami. Dezynfekcja i dezodoryzacja wymagają ustawienia urządzeń w pomieszczeniach, w których zamierzamy przeprowadzić zabieg. Uruchomienie sprzętu powoduje dokładne wypełnienie pomieszczenia ozonem, który teraz może ujawnić swoje biobójcze właściwości.

Czy ozonowanie jest bezpieczne?

Wpuszczanie do zamkniętej przestrzeni dużych ilości gazu nie stwarza zagrożeń, ponieważ ozon to czysty tlen, wzbogacony jedynie o dodatkową cząsteczkę. Po wypuszczeniu na zewnątrz gwałtownie rozpada się na normalną postać tlenu oraz dodatkową cząsteczkę tego pierwiastka. To właśnie ona odpowiada za dotarcie do każdej niepożądanej mikrocząstki i mikroorganizmu. Po wejściu w reakcję z tlenem

  • drobinki pleśni i inne grzyby,
  • alergeny,
  • wirusy,
  • bakterie,
  • kurz,
  • lotne związki odpowiadające za brzydkie zapachy

ulegają całkowitemu zniszczeniu. W ten sposób, zamiast maskować problem, ozon dociera do każdego zakamarka pomieszczeniu i oczyszcza je wyjątkowo skutecznie.

Ozonowanie – niewielkie wymagania, skuteczne odkażanie, perfekcyjna czystość

Stuprocentową pewność usunięcia zagrożeń i pełne bezpieczeństwo dla użytkowników potwierdzają ozonatory stosowane w szczególnie wymagających miejscach, np. placówkach służby zdrowia i miejscach publicznych. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania dezynfekcji ozonem. Jedynym wymogiem jest szczelność pomieszczenia, która zagwarantuje, że wytworzony gaz nie wydostanie się na zewnątrz. Przed uruchomieniem produkcji należy koniecznie

  • sprawdzić szczelność okien,
  • zabezpieczyć kratki wentylacyjne,
  • dokładnie zamknąć drzwi.

Jeśli układ architektoniczny pomieszczenia budzi wątpliwości, trzeba oddzielić część pomieszczenia dokładnie rozpiętą folią malarską. Szczególnie duże kubatury lub miejsca przesiąknięte intensywnymi zapachami (spalenizna, odory pleśni i grzybów) wymagają ozonatorów o większej mocy, które zagwarantują odpowiednie stężenie.

Wybierz ozonowanie mieszkania dla większego komfortu i bezpieczeństwa wszystkich domowników

Dezynfekcja ozonem to jedyny w pełni ekologiczny sposób odkażania pomieszczeń, niezastąpiony dla alergików i osób, które często przechodzą infekcje. Dużo pożytecznych informacji na ten temat pozna się dowiedzieć na tej stronie https://ozonsystem.pl Ozonowanie nie wymaga żadnych w środku bezpieczeństwa oprócz tego, by w trakcie wewnątrz szczelnej kubatury nie przebywały żadne osoby. Jeśli zdecydujesz się stosować ozonowanie regularnie, możesz liczyć także na usunięcie większych szkodników przebywający w bliskim sąsiedztwie człowieka, na przykład insektów lub gryzoni. Czyste i świeże powietrze, dokładna likwidacja źródeł nieprzyjemnych zapachów oraz zagrożenia biologicznego to efekty bezpiecznego zabiegu z zastosowaniem ozonu.

Czytany 83 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.