poniedziałek, 30 listopad 2020 11:37

Problem nietrzymania moczu – jak sobie pomóc?

Uritam Uritam

Problem nietrzymania moczu dotyczy zdecydowanie większej liczby kobiet niż mężczyzn. Borykają się z nim zarówno kobiety w wieku 20 lat, jak i kobiety dojrzałe, po okresie przekwitania. Na rynku pojawiły się tampony, które mogą okazać się pomocne w codziennym życiu osób z tego typu problemem. Dowiedz się, czym są tampony na nietrzymanie moczu oraz jak ich używać.

 

Nietrzymanie moczu – problem coraz większej liczby kobiet

Nietrzymanie moczu to dość częsty problem. Najczęściej występującym rodzajem tego zaburzenia jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Polega ono na popuszczaniu moczu podczas nawet niewielkiego wysiłku fizycznego. Najczęściej pojawia się podczas kichania, kasłania bądź wykonywania ćwiczeń fizycznych. Przyczyną pojawienia się tego problemu mogą być przebyte choroby, osłabienie mięśni dna miednicy, cewki moczowej, ale i różnego rodzaju infekcje oraz przebyte zabiegi w obrębie układu moczowego i dróg rodnych.

Nieleczone nietrzymanie moczu może stale się pogłębiać i doprowadzić do tego, że popuszczanie będzie występowało znacznie częściej, a ilość wydostającego się płynu będzie znacznie większa. Dlatego nie warto bagatelizować tego problemu i zgłosić się do specjalisty, który pomoże wdrożyć leczenie zachowawcze.

Popuszczanie moczu – wstydliwy problem         

Bardzo wiele kobiet nie przyznaje się, że nie trzyma moczu. Jest to problem bardzo wstydliwy, którym pacjenci nie dzielą się nawet z lekarzem. Osoby często też nie są w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie obawiając się, że popuszczenie może przydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie i zostać przez kogoś zauważone. Nietrzymanie moczu oprócz poważnych konsekwencji w zdrowiu fizycznym ma również bardzo duży wpływ na psychikę. Kobiety zmagające się z tym problemem często wycofują się z życia towarzyskiego i rezygnują z różnego rodzaju aktywności. Marka Uritam wprowadziła na rynek specjalny produkt, który może pomóc odzyskać pewność siebie, a także komfort i wygodę. Tampon na nietrzymanie moczu to innowacyjny produkt, którego zadaniem jest ochrona przed popuszczaniem moczu, a także pochłanianie nieprzyjemnego zapachu.

Tampony na nietrzymanie moczu Uritam

Tampony na nietrzymanie moczu to rozwiązanie nowatorskie. Są to wysokiej jakości produkty higieniczne, które stworzone zostały z myślą o przywróceniu komfortu kobietom zmagającym się z problemem nietrzymania moczu. Tampon umieszcza się w pochwie, co powoduje uciskanie ścianki cewki moczowej i uniemożliwienie wycieku moczu. Są bezpieczne - wykonane są z pianki PVA, która jest materiałem najczęściej używanym do produkcji wyrobów medycznych. Produkt przeznaczony jest do stosowania codziennego bądź okazjonalnego. Zapewnia on wygodę i komfort nawet podczas intensywnych ćwiczeń na siłowni, a także na basenie. Nie powinien być on jednak stosowany dłużej niż 12 godzin. W ofercie dostępnych jest kilka rozmiarów tamponów, by móc lepiej dopasować je do budowy ciała.

Warto jednak mieć na uwadze, że tampony Uritam nie są lekiem. Jest to produkt, którego celem jest podniesienie komfortu życia kobiet oraz umożliwienie uczestnictwa w aktywnościach, w których do tej pory nie mogły lub wstydziły się brać udział. Ich stosowanie nie sprawi, że problem nietrzymania moczu zniknie. Aby było to możliwe konieczne, jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy specjalisty.

Czytany 91 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.