niedziela, kwiecień 21, 2024
czwartek, 28 grudzień 2023 14:16

Oświetlenie w zimowym ogrodzie – porady, z których warto skorzystać

Azzardo Azzardo mat.prasowe

Zimą przydomowy ogród potrafi wyglądać wprost magicznie. Efektownie przystrojona płatkami śniegu ogrodowa aranżacja zaprasza do swojego świata. Nic zatem dziwnego, że wciąż chętnie spędzamy tu czas, a gdy aura niekoniecznie na to pozwala (ze względu np. na deszcz czy śnieżną zawieję), oczarowani spoglądamy przez okno na rozświetlony, zimowy ogród.

Aby jednak efektownie i efektywnie rozświetlić ogród podczas zimowej pory, potrzebne są właściwie dobrane lampy. Jakie produkty sprawdzą się w tej trudnej porze roku? Na co warto postawić i o czym koniecznie trzeba pamiętać? Podpowiadamy!

Parametr IP – im wyższy, tym lepszy

W przypadku oświetlenia wybieranego do przestrzeni zewnętrznych, należy bezwzględnie zwracać uwagę na parametr IP. Im jest on wyższy, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że dana lampa jest należycie zabezpieczona przed wnikaniem pyłów, drobnych cząsteczek zanieczyszczeń, ale i wilgoci czy wody. Produkty sprawdzające się jako oświetlenie zewnętrzne i oferujące wysoki parametr IP, można zakupić w sklepie Azzardo.com.pl.

Lampy z kategorii oświetlenia zewnętrznego – kinkiety, lampy wiszące, latarnie

Wiemy już, jakie parametry będą istotne podczas wybierania oświetlenia zewnętrznego. To zaś oznacza, że szukamy produktów właśnie z tej kategorii. Jakie modele są tu dostępne? Klasyczne, czyli zewnętrzne kinkiety, lampy wiszące czy też latarnie. Możemy je zainstalować zarówno na tarasie, jak i wokół niego, poza tym przy ścianach domu, a także wśród ścieżek ogrodowych.

Dzięki takim produktom oświetleniowym ogród zyska nie tylko na uroku, ale i zimowy krajobraz stanie się jeszcze bardziej podkreślony. Co więcej, poruszanie się po ogrodzie będzie znacznie bardziej komfortowe, przede wszystkim zaś w pełni bezpieczne.

Oświetlenie LED – praktyczne, energooszczędne i ciekawe

Popularnym rozwiązaniem do zimowych ogrodów jest zastosowanie światełek LED-owych, które można znaleźć w licznych formach, kolorach i kształtach. W okresie świąteczno-noworocznym wybieramy głównie kształty gwiazd, płatków śniegu, sopli czy choinek. Do tego LED-owe figury, które dumnie bronią posesji i dodają mnóstwa uroku zimowemu ogrodowi.

LED-owe girlandy cudownie oplatają ogrodową architekturę, np. altankę. Tych samych lampek użyjemy, aby rozświetlić dom.

Gazowe ogrzewacze – ciepło i jasno

Jeszcze jeden ciekawy sposób na rozświetlenie przydomowego ogrodu to zastosowanie gazowych ogrzewaczy. Przede wszystkim zapewniają one ciepło, co jest ważne dla domowników, którzy mimo zimowych warunków lubią spędzać tu czas. Tego typu ogrzewacze dają jednak również jasny i spory snop światła, dzięki czemu ogród staje się rozświetlony przyjemną barwą.

Pamiętajmy o tym, aby dopasować produkty oświetleniowe do miejsca ich zastosowania, a także pory roku, czyli warunków, z jakimi będą się one musiały zmagać. Weźmy również pod uwagę konieczność zmodyfikowania, wykonania bądź dodatkowego zabezpieczenia instalacji elektrycznej, jeśli stawiamy na produkty, które do działania wymagają podłączenia do źródła prądu, a potem cieszmy się przyjaznym, zimowym ogrodem.