piątek, lipiec 12, 2024
środa, 28 czerwiec 2023 14:37

Organizacja pogrzebu z pomocą fachowców z domu pogrzebowego – zalety

Organizacja pogrzebu Organizacja pogrzebu mat. prasowe

Każda śmierć bliskiej osoby porusza całą rodzinę, pozostawia po sobie pustkę i sprawia, że trzeba się zmierzyć z niezwykle trudnym czasem. W momencie, gdy nastaje czas żałoby niełatwo o skupienie, koncentrację i zapanowanie nad wieloma kwestiami, które jednak wymagają załatwienia.

 

O wielu rzeczach związanych z pogrzebem musimy pomyśleć i zadecydować samodzielnie, jednak jest też sporo kwestii, które warto powierzyć fachowcom z wybranego domu pogrzebowego. To bowiem nie tylko odciążenie z pewnych obowiązków, ale i ułatwienie w załatwianiu chociażby licznych formalności. Dlaczego jeszcze warto postawić na profesjonalną pomoc?

Formalności po stronie domu pogrzebowego

Podczas organizacji pochówku, zarówno świeckiego, jak i związanego z obrządkiem religijnym, trzeba przemyśleć, jaką trumnę bądź urnę wybrać, co ma się znaleźć na nekrologu, czy zamówić dedykowaną pamiątkę po osobie zmarłej. Tych decyzji nie podejmą za nas pracownicy, jednak z pewnością są w stanie doradzić i podpowiedzieć pewne rozwiązania, korzystne również pod względem finansowym.

Rodzina musi również przyjrzeć się kwestiom formalnym, bo od tego zależy wypłata zasiłku pogrzebowego. Nierzadko na tym etapie pojawiają się pierwsze schody, bo wystarczy inne nazwisko osoby odpowiadającej za organizację pogrzebu, a osoby zmarłej, by już spotkać się z kolejnymi formalnościami, które są wymagane. O to wszystko może zadbać rodzina, ale i pracownicy domu pogrzebowego. Warto skorzystać z ich pomocy, ponieważ mając doświadczenie i wiedzę, co, gdzie i w jaki sposób załatwić, są w stanie nam zaoszczędzić czasu oraz zbędnych nerwów i stresu.

Wybór odzieży do pochówku

Nierzadko rodzina chce przekazać odzież, w którą ma być ubrana osoba zmarła. Bywa również tak, że to właśnie ktoś z najbliższych chce osobiście ubrać zmarłego. W równie wielu przypadkach okazuje się, że w szafie zmarłej osoby trudno znaleźć ubranie nadające się do pochówku. Najczęściej wynika to z faktu, że zmarły chorował bądź śmierć nastąpiła nagle, w wyniku wypadku. Ciało po takich sytuacjach znacząco się zmienia – mogą na nim pozostać ślady, blizny lub opuchnięcia. Zmarły może być również znacznie chudszy niż za życia, a co za tym idzie, posiadana odzież nie pasuje.

W domu pogrzebowym pracownicy mają do dyspozycji garderobę, która nadaje się do pochówku i jest dobierania do potrzeb osoby zmarłej. Na taką pomoc można liczyć, wybierając ofertę ze strony https://dompogrzebowylomianki.pl/. Pracownicy wiedzą również, jak uczesać czy umalować zmarłą osobę, w jaki sposób, za pomocą dodatków, ukryć zasinienia, blizny czy inne ślady, które pozostają na ciele. To ważne, bo rodzinie pozwala pożegnać się ze zmarłym i zapamiętać go nie jako osobę naznaczoną np. wyniszczającą chorobą.

Pamiątka po osobie zmarłej

W domach pogrzebowych można także znaleźć ofertę specjalnie przygotowanych pamiątek po zmarłych. Rodzina może liczyć na trwałą pamiątkę wykonaną na bazie np. prochów czy kosmyka włosów. Dla najbliższych to często bardzo ważny detal, sentymentalna rzecz, która pozwala mieć zawsze przy sobie choć cząstkę ukochanej osoby. To coś zupełnie innego niż pozostawiona po zmarłym np. biżuteria bądź ulubiony element garderoby.

Organizacja pogrzebu, stypy, załatwienie wszystkich niezbędnych formalności, wybór formy pochówku – przed rodziną sporo decyzji do podjęcia. Znacznie łatwiej jest wtedy, gdy stawia się na profesjonalną pomoc pracowników z wybranego domu pogrzebowego, co daje gwarancję, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.