sobota, czerwiec 22, 2024
poniedziałek, 31 styczeń 2022 17:15

Ogrodzenia z siatki zgrzewanej - nie mają sobie równych!

Ogrodzenia z siatki zgrzewanej Ogrodzenia z siatki zgrzewanej adobestock

Poszukując uniwersalnego, łatwego w montażu, trwałego, a jednocześnie niedrogiego ogrodzenia, koniecznie trzeba zainteresować się siatkami zgrzewanymi. Poznajmy ich liczne zalety i możliwości zastosowania.

Siatka zgrzewana - same korzyści

Jedną z ważniejszych zalet ogrodzenia z siatek zgrzewanych jest jej łatwość montażu. To naprawdę banalne i nie potrzeba do tego zadania pomocy fachowców. Nie sprawia ono problemów głównie dlatego, że siatka zgrzewana jest sztywna, więc nie wymaga zajmujących i ciężkich czynności typu naciąganie i wyrównanie (jak chociażby w przypadku siatki plecionej). Co więcej, nie ma potrzeby użycia dodatkowych akcesoriów, co przekłada się nie tylko na oszczędności pieniężne, ale i czasowe. 

Dużym plusem siatek zgrzewanych jest również to, że wytworzone są z wysokiej jakości twardego drutu, a dzięki temu, że jest powlekany PCV, wykazuje dużą odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne. Stanowi poważną przeszkodę do sforsowania, więc zyskujemy pewność, że nasz dobytek jest bezpieczny. Zwraca uwagę również jej niewygórowana cena, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę jej mocne strony. 

Siatki zgrzewane - uniwersalne i dostępne dla każdego

Siatki zgrzewane dostępne są w dużej liczbie różnych rozmiarów oczek i wysokości, dzięki czemu każdy dopasuje ją wedle własnych wymagań. Można je kupić w 10, 15 lub 25-metrowych rolkach o wysokości 100, 120 lub 150 cm. Nie ma jednak żadnych przeszkód, by kupić inny wymiar na indywidualne zamówienie. W przypadku rozmiaru oczek także można dostać praktycznie to, czego szukamy - od bardzo małych rozmiarów (8x9, 10x10, 16x16), po większe (30x30, 40x40) i największe (100x100 mm). 

Gdzie można stosować siatki zgrzewane?

Praktycznie wszędzie, nie tylko, żeby ogrodzić teren prywatny, zarówno domowy, jak i firmowy. Siatka zgrzewana jest bardzo chętnie wykorzystywana w branży budowlanej jako element do budowy osłon, ścianek działowych, sufitów podwieszanych itp. Z takim samym powodzeniem można ją stosować do budowy barier ochronnych, urządzeń wentylacyjnych czy przesiewających sypkie materiały. Ale to nie wszystko, bo stosuje się je do wykonywania paneli akustycznych czy zbrojenia betonu. 

Siatki zgrzewane są bardzo popularne również w przemyśle, zwłaszcza w celu zabezpieczenia maszyn produkcyjnych, ale też jako kosze druciane, przegrody regałowe czy pojemniki transportowe. Innym obszarem, w którym siatki zgrzewane można stosować bez przeszkód, jest hodowla zwierząt. Przykładem klatki, wybiegi czy woliery dla ptaków. Dzięki temu, że siatki są wytrzymałe, świetnie nadają się do budowy pułapek na szkodniki, bo te nie mają szans przegryźć twardych drutów. Wiele osób stosuje je też jako zabezpieczenie dla hodowli ryb, żeby nie stały się one celem drapieżników - ssaków i ptaków. Nie ma też problemu, by używać siatki w roli separatora oddzielającego różne gatunki ryb od siebie. 

Ogrodzenia z siatki zgrzewanej to uniwersalne, pełne korzyści rozwiązanie, z którego można korzystać na różne sposoby. Jak pokazaliśmy, nie służą tylko jako ogrodzenie, ale także do wielu innych zadań.