środa, maj 29, 2024
wtorek, 12 kwiecień 2022 12:57

NZOZ – prywatne przychodnie medyczne w Łodzi. Co warto o nich wiedzieć?

przychodnie w Łodzi przychodnie w Łodzi pixabay

Długie kolejki do specjalistów i odległe terminy zabiegów to jedne ze skojarzeń, które towarzyszą wielu z nas, gdy zachodzi potrzeba odbycia wizyty lekarskiej w ramach NFZ.

Do publicznych przychodni może udać się każdy, kto jest ubezpieczony, dostaje się wtedy na konsultacje lekarskie całkowicie za darmo. Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ opieka zdrowotna wspierana przez Narodowy Fundusz Zdrowia wciąż nie jest doskonała i nie dysponuje tak bogatą ofertą, jak prywatna opieka zdrowotna. Właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na prywatne przychodnie. Łódź to duże miasto, dlatego każdy z pewnością znajdzie w nim placówkę, która dysponuje nie tylko wykwalifikowaną kadrą medyczną, ale również oferuje rozbudowaną ofertę zabiegów specjalistycznych i badań diagnostycznych.

Jaki zakres usług obejmuje prywatne przychodnie medyczne?

Prywatne przychodnie powstają w całej Polsce, gdyby nie one system opieki zdrowotnej nie byłby tak skuteczny. W ofercie placówek znajdujących się w Łodzi można znaleźć nie tylko lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, czy internistów, często dysponują one również specjalistami z innych obszarów i dziedzin medycyny. W niepublicznych klinikach można więc znaleźć między innymi takich specjalistów jak dermatolog, proktolog, neurolog, kardiolog, dietetyk, urolog i wielu innych.

Oferta niepublicznych przychodni nierzadko jest również rozbudowana o usługi związane z kosmetologią i medycyną estetyczną. To bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza że zainteresowanie zabiegami upiększającymi i rewitalizującymi na twarz i ciało wciąż rośnie – popularność zyskują między innymi takie zabiegi, jak np. mezoterapia igłowa, czy też oxybrazja. Do takich placówek można również udać się po pomoc psychiatryczną, ortopedyczną bądź fizjoterapeutyczną.

Jakie są największe zalety korzystania z niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej?

Jedną z największych i chyba najczęściej wymienianych zalet, jakie można zauważyć w związku z prywatnymi przychodniami, jest czas oczekiwania na wizytę lekarską oraz sposób umawiania się na nią. Prywatne przychodnie w Łodzi dysponują nie tylko własną linią na połączenia telefoniczne, ale także udostępniają swoim pacjentom wizytówki w postaci rozbudowanych stron www. Na takich stronach można umówić się na wizytę poprzez formularz kontaktowy bądź napisać maila pod wskazany adres – formularze pozwalają bardzo szybko umówić wizytę bez wychodzenia z domu. Ponadto na takiej stronie w bardzo prosty sposób można znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat zabiegów, badań diagnostycznych oraz usług specjalistycznych, które świadczy przychodnia.

Mocną stroną prywatnych przychodni medycznych jest również komfort, który towarzyszy nam na każdym etapie kontaktu z kliniką. Udając się do lekarza prywatnie, nie trzeba czekać w długich kolejkach do rejestracji, a tym bardziej do samego specjalisty. Nie można tutaj również zapomnieć o tym, że aby udać się po poradę lekarską prywatnie, nie trzeba mieć żadnego skierowania od lekarza rodzinnego.

Inną, równie istotną zaletą prywatnych przychodni jest wysoka jakość świadczonych usług. Udając się do lekarza prywatnie, można liczyć na fachową obsługę bez względu na to, czy ma się ubezpieczenie, czy też nie. Dla lekarzy najważniejsza jest bowiem jakość i uznanie w oczach pacjentów, a nie ilość przebadanych pacjentów, czy też wystawionych recept i skierowań.