środa, 05 styczeń 2022 19:37

Niesamowity manicure – jak wykonać modny manicure tego sezonu?

niesamowite mani niesamowite mani Zdjęcie autorstwa Kristina Paukshtite z Pexels

Zadbane paznokcie, które ozdobione są pięknym manicure przyciągają uwagę, niekiedy już z daleka. Dlatego też warto pielęgnować swoje dłonie i paznokcie, aby praktycznie każdy rodzaj manicure wyglądał na nich zjawiskowo.

Każdego sezonu pojawiają się nowe trendy w kosmetyce, które pozwalają tworzyć piękne stylizacje paznokci. Są też trendy ponadczasowe, które nigdy nie wychodzą z mody. Jaki manicure będzie modny w tym sezonie i jak go wykonać? Czym kierować się wybierając lakiery do jego wykonania?

Jaki manicure zachwyci w tym sezonie?

Jeżeli interesuje cię niesamowite mani, możesz poszukać inspiracji na stronach internetowych. Wiele blogerek urodowych, a nawet celebrytek chwali się swoimi pięknie zdobionymi paznokciami. Jeżeli lubisz klasykę, możesz postawić na delikatny, subtelny jednokolorowy manicure w jasnych kolorach. Bardziej odważne osoby mogą zdecydować się na nowoczesną wersję kochanego przez wiele kobiet manicure francuskiego. Jedną z ciekawszych propozycji jest manicure, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na większe okazje. Do jego wykonania potrzebny jest lakier bazowy, kolorowy lakier w jasnym odcieniu np. pudrowy róż lub beż, lakier z drobinkami brokatowymi oraz lakier nawierzchniowy. Całe paznokcie należy pomalować lakierem bazowym oraz kolorowym. Następnie na same końcówki nałożyć lakier z brokatem. Warto zwrócić uwagę na to, by był on w takiej samej tonacji kolorystycznej, co lakier podstawowy. Ciekawy efekt można uzyskać nakładając lakier brokatowy z przejściem ombre.

Jakie lakiery wybrać, by cieszyć się pięknym manicure?

Wybierając lakier do paznokci zwróć uwagę na to, jakie jest jego wybarwienie i krycie. Będzie to ważne przy finalnym malowaniu paznokci. Dobrze napigmentowane lakiery pozwalają na nałożenie jednej – dwóch warstw. Dzięki czemu lakier starcza na dłużej. Zapoznaj się też z tym, ile czasu schnie lakier, a także, ile wytrzymuje on na paznokciach. Im dłużej on będzie się utrzymywał bez odprysków, tym dłużej ładnie prezentować się będą paznokcie. Ciekawą opcją są także lakiery wegańskie. Są to kosmetyki, w produkcji których nie wykorzystuje się substancji odzwierzęcych. Nie są one także testowane na zwierzętach. Poznać je można po specjalnych oznaczeniach. Tego rodzaju lakiery do paznokci znajdziesz m.in. na stronie www.ellamilalovers.pl Znajdziesz na niej także wiele ciekawych inspiracji i wskazówek, które pomogą ci stworzyć najmodniejszy w danym sezonie manicure.

Załącz poniższy skrypt na podstronie z artykułem.