środa, maj 29, 2024
środa, 23 marzec 2022 19:07

Najciekawsze kontynuacje seriali - 4 tytuły, które warto poznać

spin-off spin-off pixabay

Nie możemy zaprzeczyć, że czasami uwielbiamy daną serię tak bardzo, że z niecierpliwością wyczekujemy jej kontynuacji.

W końcu uwielbiamy oglądać połączone wszechświaty i patrzeć, jak fabuła rozgałęzia się na wiele stron, przypominając pajęczyny. W tym wpisie postaramy się ukazać najciekawsze kontynuacje seriali. Koniecznie sprawdź te 4 tytuły, z którymi warto się zapoznać!

Twin Peaks: The Return

Dla miłośników filmów i seriali premiera Miasteczka Twin Peaks w 1990 roku była niezwykłym wydarzeniem w kulturze popularnej – takim przeżyciem, które po latach wciąż dokładnie się pamięta. Seria podbiła serca milionów widzów i wciąż cieszy się niemałą popularnością. Wracają do niej wieloletni fani, aby ponownie oddać się seansowi, jak również kolejni widzowie rozpoczynają oglądanie tej produkcji. Śmierć Laury Palmer związana była z serią mrocznych i tajemniczych wydarzeń, a także pokazywała, jakie zło czai się na obrzeżach niewielkiego, tytułowego miasteczka. 

Seria doczekała się swej kontynuacji o nazwie Twin Peaks: The Return, która pojawiła się na ekranach w 2017 roku. To olśniewające dzieło, które bez wątpienia można określić jako niezwykle satysfakcjonujący spin-off

Star Trek: Następne Pokolenie

Ciężko jest znaleźć osobę, która by nie znała Star Treka. To uniwersum stworzone przez Gene’a Roddenbery’ego, które zawiera kilkanaście pełnometrażowych filmów, seriali, jak i wiele książek, komiksów i gier komputerowych. Star Trek: Następne Pokolenie to jedna z kontynuacji tej serii – klasyk, który zajmuje szczególne miejsce w sercu prawdziwych fanów tej kosmicznej opowieści. 

Fabuła serii rozgrywa się w 2364 roku, czyli 100 lat po rozpoczęciu pierwszej pięcioletniej misji pod dowództwem Jamesa T. Kirka. Kontynuacja ta pozostała wierna duchowi oryginału, jednocześnie rozszerzając wszechświat i wprowadzając nowe, obecnie już kultowe postacie, takie jak Kapitan Jean-Luc Picard. Ten bohater dostał nawet swój własny spin-off ponad dwie dekady później! Ta kontynuacja serialu z pewnością zasługuje na szczególną uwagę – tworzy jedną z najbardziej pamiętnych historii science-fiction w historii telewizji!

Prawo i porządek: sekcja specjalna

Law & Order to serial stanowiący idealną mieszankę niekończących się kryminalnych intryg oraz dramaturgii systemu prawnego. Produkcja odniosła niemały sukces, gdyż zapewniła widzom to, w czym wiele policyjnych dramatów zawodzi – przez wiele sezonów zwodziła ich, utrzymując ich w ciągłej niepewności. 

Seria doczekała się wielu spin-offów, jednak to właśnie Law & Order: SVU odniósł największy sukces – w 2019 stał się on najdłużej emitowanym amerykańskim serialem aktorskim w historii telewizji! Być może miało to miejsce dzięki niesamowitej kombinacji charakterów głównych bohaterów, a może ze względu na niezwykle ciekawe, choć przerażające zbrodnie, które ukazuje – najpewniej było to jednak połączenie tych dwóch elementów. Produkcja opowiada o pracy nowojorskich detektywów, którzy prowadzą śledztwa dotyczące przestępstw na tle seksualnym. Odniosła niezwykły sukces i wciąż jest uwielbiana przez publiczność na całym świecie – warto dać jej szansę!

Zadzwoń do Saula

Wielu z nas doskonale zna serial Breaking Bad. To opowieść o nauczycielu chemii w liceum – Walterze White. Wydaje mu się, że jego życie nie może być gorsze – przez niewielką pensję ledwo wiąże koniec z końcem, a jego syn walczy z porażeniem mózgowym. Niestety, wszystko staje się jeszcze bardziej tragiczne, gdy mężczyzna dowiaduje się, że ma nieuleczalnego raka. Zdaje sobie on sprawę z tego, że choroba finansowo zrujnuje jego rodzinę, dlatego w desperacji próbuje zarobić jak największą sumę pieniędzy zanim choroba go uśmierci. Mężczyzna postanawia stworzyć swe własne laboratorium metamfetaminy.

Na bazie tej produkcji powstał spin-off o tytule Zadzwoń do Saula. Trzeba przyznać, że często zdarza się, iż kontynuacje serii nie odpowiadają jakości oryginału… tutaj jednak twórcom z pewnością się to udało! Akcja serialu ma miejsce 7 lat przed wydarzeniami z Breaking Bad. To opowieść o pechowym prawniku, który próbuje zyskać popularność na lokalnej scenie sądowej, która podbiła serca wielu widzów! Tę produkcję zdecydowanie warto poznać. A jeśli już widziałeś wszystkie odcinki, nie martw się – wielkimi krokami zbliża się nowy, finałowy sezon!