czwartek, maj 02, 2024
sobota, 05 wrzesień 2020 17:58

Na czym polega flok?

Flokowanie Flokowanie

Co kryje się pod krótkim słowem: flok? Z jednej strony możemy rozumieć je jako konkretny rodzaj tkaniny. Z drugiej zaś określa proces odnowienia lub upiększenia przedmiotów, rodzaj nadruku. Na czym to polega?

 

Co to jest i na czym polega flok?

Na początku warto zwrócić uwagę na to, czym jest flok. Okazuje się, że jest to nazwa materiału stosowanego często w przemyśle. Flok to strzyża tekstylna, czyli wysokoodporna tkanina wykonana z drobnych włosków. Zazwyczaj jest to nylon, bawełna lub wiskoza. Charakteryzuje się przede wszystkim eleganckim wyglądem, doskonałą izolacją cieplną oraz izolowaniem dźwięku. Warto również zwrócić uwagę, że jest trudno zapalnym materiałem. Flok stosuje się często w różnych sektorach przemysłu ze względu na wyjątkowe właściwości.

Proces pokrywania przedmiotów codziennego użytku flokiem nazywa się flokowaniem. Po oczyszczeniu elementu, który zamierzamy pokryć strzyżą, należy pokryć klejem. Następnie natryskuje się go specjalnym pistoletem z naładowanymi elektrycznie włoskami. Kolejny krok to czekanie na wyschnięcie danego elementu lub przedmiotu. Kiedy powierzchnia zostanie osuszona, należy ją wyszorować i powtarzać cały proces.

Gdzie stosuje się flok?

Flokowanie znajduje szerokie zastosowanie w różnych sferach naszego życia. Może być stosowane zarówno na twardych powierzchniach, jak i papierze czy też tkaninach. Jeżeli zdecydujemy się na niesienie nadruku na papier tą metodą, możemy uzyskać efektowne uwypuklenie wybranych elementów na zaproszeniach ślubnych czy też kartkach okolicznościowych. Dzięki flokowaniu możemy również zapomnieć o problemie spadających ubrań z wieszaka. Flok sprawia, że materiał na wybranej powierzchni zaczyna przypominać zamsz. 

Nadruk na odzieży z wykorzystanie floku gwarantuje nie tylko trwały, ale również miękki i przyjemny w dotyku element ozdobny. Istnieje również możliwość druku wielokolorowego. Bardzo często możemy się również spotkać z flokowaniem elementów samochodowych. Dzięki temu zwiększamy pochłanianie refleksów świetlnych i poprawiamy komfort jazdy. Więcej informacji na temat każdego z tych rozwiązań można znaleźć na stronie: alterflock.pl.

Po co flokować?

Flokowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród nich można wymienić przede wszystkim wzrost odporności przedmiotów na uszkodzenia, możliwość izolacji dźwięku czy też pochłanianie refleksów świetlnych. Oprócz tego otrzymujemy efekt podobny do zamszu, co bez wątpienia nadaje eleganckiego i estetycznego wyglądu. Jest to doskonały sposób na odnowienie lub zmianę wyglądu wnętrza samochodu, koszulki czy też wyróżnienie zaproszeń na tle klasycznych rozwiązań.

Media

artykuły sponsorowane copywriting