wtorek, 02 czerwiec 2020 13:51

Modne odbijacze do jachtu

Odbijacze jachtowe Odbijacze jachtowe

Żeglarstwo jest dziś niezwykle popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dla niektórych stało się ono prawdziwą pasją i hobby, pozwalającym wypocząć i jednocześnie czuć niezastąpione emocje podczas żeglugi.

Najbardziej powszechnymi łódkami, na których żeglujemy, są jachty. W niniejszym artykule zajmiemy się odbijaczami, które bardzo często traktowane są przez żeglarzy bardzo powierzchownie, co jest sporym błędem.

Czym są odbijacze jachtowe i dlaczego są tak ważne?

Odbijacze jachtowe są to przedmioty, które w prosty sposób pochłaniają energię uderzeń jednostki pływającej o nabrzeże. Doskonale sprawdzają się także jako zabezpieczenie jachtu podczas różnych manewrów, czy spotkań z inną jednostką. Dodatkowo chronią burtę i nabrzeże przed uszkodzeniami na skutek tarcia. Odbijacze są niezwykle ważnym elementem bezpieczeństwa i powinny być powszechnie stosowane na każdym jachcie. Warto zaznaczyć, że jachty czarterowe muszą posiadać ich minimum 6. Oczywiście najważniejsze, by odbijacze były przede wszystkim odpowiednio napompowane, a lina, która służy do ich wieszania, musi być na tyle długa, by pozwalała na jego prawidłowe zamontowanie. Ważne jest też zastosowanie odpowiedniego węzła, byśmy w trakcie żeglugi nie zgubili odbijacza. Dość często zdarza się, że puszcza nie węzeł mocujący przykładowo relignu, ale ten, który mocuje linkę do odbijacza. Z tego powodu powinno stosować się wyłącznie te węzły, które są zaciskające się i ciężko rozwiązywalne.

Odbijacze jachtowe, czyli kolejny sposób na udekorowanie jachtu

Dziś rynek odbijaczy jachtowych jest niezwykle szeroki, dzięki czemu dostępne są one w wielu modnych kolorach, takich jak antracyt, mocca, biel, czy bordo. Na szczególną uwagę zasługuje także odbijacz czarny, który pasuje do każdego jachtu, ze względu na swój uniwersalny kolor. Kolorowe odbijacze sprawiają, że jacht może nabrać całkowicie nowego i świeżego wyglądu, a dodatkowo jest w odpowiedni sposób chroniony.

Dzięki obijaczom dostępnym w wielu kolorach możliwe jest idealne dobranie ich, do kolorystyki naszego jachtu, co dodatkowo podnosi jego atrakcyjność i zapewnia mu bezpieczeństwo zarówno w portach, jak i na otwartych wodach.