czwartek, 04 czerwiec 2020 16:32

Borelioza, czym jest i jak ją leczyć

leczenie boreliozy Katowice leczenie boreliozy Katowice

Wysyp kleszczy jest w tym roku wyjątkowo duży, co oznacza, że zarażenie boreliozą także jest znacznie bardziej prawdopodobne.

W ciągu ostatnich lat widoczny jest widoczny wzrost zachorowań na tę chorobę, gdyż borelioza jest dość mocno bagatelizowana. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest coraz większa ilość pacjentów, którzy zmagają się z boreliozą i jej konsekwencjami.

Dlaczego przy Boreliozie szybka reakcja jest tak ważna?

Borelioza jest chorobą przenoszoną przez kleszcze. Szacuje się, że mniej więcej, co dziesiąty kleszcze przenosi chorobę. Oczywiście nie oznacza to, że może nas ugryźć 10 kleszczy i dopiero wówczas się zarazimy. Czasami wystarczy nawet jedno ugryzienie. Objawów tej choroby jest wiele, dlatego często trudno ją jednoznacznie zdiagnozować – do tego potrzebne są odpowiednie testy. Standardowe leczenie boreliozy Katowice polega na leczeniu tej choroby za pomocą antybiotykoterapii. Co ciekawe, np. NZOZ Vitalea stosuje także zabiegi wspomagające leczenie boreliozy, takie jak ozonoterapia, czy kroplówki z witaminy C.

Warto pamiętać, że nieleczona borelioza prowadzi do poważnych konsekwencji, dlatego, jeżeli ugryzł nas kleszcz, warto zrobić odpowiednie testy, które pokażą, czy jesteśmy zarażeni.

 

Czytany 194 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.