wtorek, 22 wrzesień 2020 12:19

Męska higiena na co dzień – czyli duże zmiany, w małych krokach

Ranking trymerów Ranking trymerów

Dbałość o higienę osobistą jest dziś symbolem jakości życia. To jak wyglądamy, jak wygląda nasza skóra i to jak pachniemy, świadczy o statusie społecznym, pozycji zawodowej i przede wszystkim szacunku do własnego ciała.

Historycznie, regularne zabiegi kosmetyczne były domeną kobiet, Dziś, coraz większa grupa mężczyzn przestaje być ignorantami w tej dziedzinie.

Kosmetyki, barberzy, dedykowane zabiegi, blogi modowe - oferta rynkowa rozwija w branży beauty rozchyla swój wachlarz dedykowany dla panów równie szeroko jak dla pań. Dbałość o wygląd i higienę nie wymaga jednak ogromnych inwestycji. Co więcej istnieją rozwiązania, dzięki, którym oszczędzić można zarówno czas jak i pieniądze.

Równowartość 3 kompleksowych wizyt u golibrody zastąpić można inwestycją w trymer klasy premium. Zobacz więcej w rankingu trymerów. Oczywiście ceny są przeróżne, jednak zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie i brodzie. Regularne dbanie o zarost sprzyja jego nienagannej prezencji, a własnoręczne doprowadzenie go do takiego stanu, ma w sobie namiastkę sprawczości, bezpośredniego wpływu na codzienność. Podobnie jak z porannym pościeleniem łóżka – pierwszy punkt z obfitej agendy odhaczony.

Kompletny entourage to również zapach, który zwykł wyprzedzać nas o metr. To jak pachniemy i to czy pachniemy zdecydowanie wpływa na odbiór człowieka. Woń, w kontekście społecznym, zaliczyć można do komunikacji niewerbalnej. Z jednej strony może być to identyfikacja z marką, jej ideą i wyznawanymi wartościami. Może to być wizytówka naszych preferencji zapachowych np. zbliżonych do piżma lub od niego dalekich. A jeżeli to wyczuwamy zwykłe mydło, to świadectwo tego, że jesteśmy czyści, wykąpani, z mniejszą ilością bakterii na skórze. Zdecydowanie jednak długotrwałe utrzymanie się zapachu gwarantują perfumy i niestety zwyczajowo im droższe perfumy, tym dłużej i intensywniej towarzyszą nam w ciągu dnia. Warto zerknąć do rankingu perfum męskich.

Niezależnie jednak od tego jak drogie perfumy od nas czuć – najważniejsza jest regularna dbałość w zakresie tzw. podstawowej higieny osobistej. Poza estetycznym kontekstem, ważny jest również ten zdrowotny. Sama higiena bowiem w definicji WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) odnosi się do warunków i praktyk, które pomagają utrzymać zdrowie oraz zapobiegają rozprzestrzenianiu się chorób. Zjawisko to, tak jak wiele innych poddanych procesom globalizacji – od prozaicznego mycia rąk urosło do dużej branży beauty. A wszystko sprowadza się do równowagi i konsekwencji. Priorytetem powinna być regularna dbałość o higieniczne drobiazgi – to przepis na bycie zadbanym i schludnym. Oczywiście raz na jakiś czas należy się odrobina luksusu u barbera (najlepiej ze szklanką dobrego brandy w ręku) – ale nawet do salonu fryzjerskiego warto przyjść już pachnącym.

Czytany 80 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.