piątek, lipiec 12, 2024
sobota, 04 luty 2023 18:59

Meble hotelowe, które zachwycą gości

meble hotelowe meble hotelowe Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Hotel to miejsce, w którym mamy poczuć się jak w domu. To częste motto tych swoistego rodzaju miejsc noclegowych. Wpływ ma na to przede wszystkim personel, któremu zależy na zadowoleniu swoich gości.

Ale oprócz tego, niewątpliwą rolę odgrywa aranżacja całego wnętrza. Architekci zatem dwoją się i stroją, aby sprostać oczekiwaniom zarówno personelu, dla którego przestrzeń musi być jak najbardziej funkcjonalna, ale także gości, dla których liczy się także estetyka i urządzenie wnętrza. Dowiedz się więcej o wyposażeniu hoteli z tego materiału.

 

 1. Recepcja hotelu
 2. Lobby / część restauracyjna
 3. Wyposażenie pokoi hotelowych
 4. Meble hotelowe

Recepcja hotelu

Mówi się, że ecepcja to serce hotelu. To miejsce, w którym po raz pierwszy następuje zetknięcie gościa hotelowego z miejscem swojego pobytu. I właśnie dlatego powinniśmy zwrócić największą uwagę na jej wygląd. Meble na recepcji to istotna kwestia. Liczy się ich wygląd, ale także ich trwałość. Hotel biznesowy, luksusowy czy kameralny pensjonat zapewne będzie miał swój motyw przewodni. W związku z tym, właściciele hoteli decydują się na wyposażenie całego obiektu w podobne, charakterystyczne elementy.

Jakie są najpopularniejsze typy recepcji? 

 • nowoczesna recepcja składać się będzie z minimalistycznych mebli hotelowych, które raczej będą w stonowanych kolorach,
 • recepcja w stylu glamour urządzona zostanie ,,na bogato'', możemy tu spodziewać się tak na prawdę wszystkiego. Od zastosowania trwałych materiałów po szaloną kolorystykę.
 • rustykalna recepcja zazwyczaj będzie w niewielkich pensjonatach. Charakteryzować się będzie przytulnością z dodatkami retro. 
 • recepcja w stylu loft zazwyczaj opierać się będzie na cegłach oraz metalu.

Każdy z nas zakupując odpowiednie meble hotelowe może stworzyć wymarzoną recepcję i oddać w ten sposób charakter obiektu.

Lobby / część restauracyjna

W wielu hotelach mamy do czynienia z częścią restauracyjną lub lobby. Jest to miejsce, w którym odbywa się wypoczynek dzienny czy też wieczorny. Dlatego też ta przestrzeń musi zostać odpowiednio wyposażona, a także zaaranżowana. Pomieszczenie powinno zostać wyposażone w przyjazne miejsce, w którym będzie można napić się drinka po ciężkim dniu czy zjeść posiłek. Zazwyczaj tutaj odbywają się także biznesowe czy towarzyskie spotkania. Co więcej, jest to niejako punkt informacyjny dla gości hotelu, w którym mogą również skorzystać z darmowego internetu. 

W związku z tym, w takiej części restauracyjnej powinny znaleźć się odpowiednie meble. Krzesła i stoły są tutaj niezbędne, aby goście mogli komfortowo usiąść i spożyć posiłek czy napić się alkoholu. Elementy te muszą cechować się wysoką funkcjonalnością. 

Wyposażenie pokoi hotelowych 

Stylowe meble hotelowe to niezbędny element wyposażenia pokoi znajdujących się w obiekcie noclegowym. I nie ma to znaczenia czy to obiekt pięciogwiazdkowy czy dwu, ważne, aby hotelowe meble były przede wszystkim estetyczne i funkcjonalne. W wyposażenie hoteli składa się zazwyczaj:

 • łóżka,
 • biurko do pracy,
 • krzesła hotelowe,
 • stoliki nocne,
 • szafy,
 • akcesoria, takie jak wieszaki czy suszarka, a nawet kosmetyki. 

Najlepsze meble hotelowe to takie, które wykonane nie są ze sztucznych materiałów, ale z litego drewna. Drewno bowiem oddaje ciepło i tworzy przytulną atmosferę. Obiekty wyższej kategorii zazwyczaj wybierają meble na wymiar, które są odpowiednio dopasowane do wymiarów pomieszczenia. 

Meble hotelowe

Uniwersalne meble hotelowe muszą spełniać oczekiwania gości. Łóżko powinno być przede wszystkim wygodne, ale także wykonane z trwałych materiałów. Co więcej, lady znajdujące się w recepcji również powinny wykazywać się trwałością. W końcu właśnie w tym miejscu codziennie meldowani są goście i jest to niejako wizytówką obiektu oraz jej sercem. Podobnie z resztą w hotelowym lobby czy restauracji, które dziennie odwiedzane jest przez wielu klientów podczas spotkań biznesowych czy towarzyskich. Nie można także zapomnieć o meblach znajdujących się w pokojach hotelowych. W końcu to miejsce gość zapamięta najbardziej. Piękne i funkcjonalne meble w pokoju to świetne rozwiązanie dla każdego obiektu noclegowego.

Doskonałym wyborem okażą się meble produkowane na zamówienie. Projekt który zostanie przygotowany na zamówienie klienta, później stanie się realnością. Uniwersalne meble hotelowe zazwyczaj będą nijakie i takie jak w większości innych obiektów. 

Doświadczony producent mebli hotelowych

Producent mebli hotelowych z wieloletnim doświadczeniem zapewne zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Warto zapoznać się z jego ofertą i wybrać solidne materiały, z których powstaną równie solidne produkty, takie jak krzesła, stoliki czy łóżka, sofy oraz szafy. Meble wykonane przez producenta zazwyczaj są łatwe w pielęgnacji, ale i odporne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Producent przygotuje kompleksową ofertę dopasowaną do potrzeb oraz budżetu swojego klienta, dlatego nie zwlekaj i wybierz najlepszą ofertę. Zdecyduj się na nowoczesne meble do pokoi czy apartamentów i wyposaż swój obiekt w unikatowe artykuły.