środa, maj 29, 2024
piątek, 02 grudzień 2022 17:57

Materac 130x190 cm – kup wygodnie bez wychodzenia z domu

materace na wymiar 130x190 materace na wymiar 130x190 pxiabay

Długość materaca 180 cm stanowi bardzo częsty wybór dedykowany dzieciom. W tej długości dostępne są wszystkie rodzaje materacy, od modeli piankowych najprostszej budowy, przez modele sprężynowe a kończąc na wysokiej klasy materacach lateksowych.

Szerokość 90 cm uznawana jest za klasyczny jednoosobowy wymiar więc idealny dla dziecka. Wybór odpowiedniego modelu materaca to głównie określenie upodobań dziecka i potrzeb jego organizmu. Najbardziej uniwersalną twardością jest średnio twardy przy czym dla dzieci dedykowana jest również niższa twardość mianowicie materace miękkie. Miękkie materaca polecane są osobom do wagi około 60 kilogramów czyli w większości dotyczyć będą dzieci i młodzieży. Oczywiście waga użytkownika to jedynie jedna z wytycznych a właściwie punkt orientacyjny. Inne wytyczne to potrzeby indywidualne organizmu oraz upodobania, które nie zawsze są takie same jak wskazywałaby waga.

 

Duży wybór materacy 130x190 cm znajdziesz na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-130x190-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

Materac kokosowy 130x190 cm

Kokos to surowiec służący utwardzeniu materaca, występuje on w postaci maty kokosowej, Mata kokosowa to ujednolicone włókna orzechów kokosowych. Jest to naturalny surowiec. Matę taką z powodzeniem wykorzystuje się w materacach dla noworodków albo dla starszych czy cięższych dzieci i dorosłych, którzy wymagają twardszej powierzchni. Jeśli jednak organizm nie ma wymagań tego typu to nie poleca się dodatku maty kokosowej dla dzieci ponieważ sztywny materac nie specjalnie zapewnia komfort, zwłaszcza przy niewielkiej wadze. Dużo lepiej sprawdzi się tutaj dodatek plastycznej pianki visco memory, ciepłej otulającej bądź lateksu, który alternatywnie jest chłodniejszy i bardziej sprężysty. Oba te surowce zmiękczają powierzchnię materaca dając inne odczucia. Zarówno pianka visco jak i lateks będą zdecydowanie lepszym dodatkiem w materacu dla dziecka niż sztywne maty kokosowe. Reasumując, sztywny materac poleca się dla noworodków i dla osób wyższej wagi bądź osób o upodobaniach do twardych materacy.

Materac piankowy czy sprężynowy ?

Modele materacy piankowych są zdecydowanie lżejsze w porównaniu z ich sprężynowymi odpowiednikami. Piankowe materace sprawdzą się zatem przy wyborze materaca dla dziecka, przy wyborze materaca do łóżka piętrowego czy innych konstrukcji, w których istotną wartość stanowi waga materaca. Materace lateksowe również nie posiadają sprężyn i są zdecydowanie trwalszymi materacami od wersji piankowych jednak sama ich waga jest zdecydowanie wyższa. Lateks jest surowcem niezwykle komfortowymi trwałym pod kątem wypracowania, jest to surowiec uważany za typowo antyalergiczny jednak waga lateksu jest istotna. Z kolei modele kieszeniowe stanowią szeroką ofertę ze względu na różnorodność tejże konstrukcji. Sprężyny kieszeniowe pracują cicho oraz punktowo i mogą występować przykładowo w wersji mini nadając materacowi niski stan czy w wersji wysokich sprężyn, które stanowią najbardziej miękką wersję tejże konstrukcji. Kup wygodny materac na Sennes.pl