czwartek, 25 luty 2021 17:46

Łazienka dla chłopca - jak nadać jej charakteru

Ręcznik dla chłopca Ręcznik dla chłopca

Łazienka to w większości przypadków pomieszczenie wspólne dla całej rodziny. Warto jednak odrobinę ją przearanżować, by podobała się najmłodszym. Wystarczy kilka prostych trików i uda Ci się stworzyć niepowtarzalny klimat, który zachwyci przyszłego mężczyznę. Jak urządzić łazienkę dla chłopca?

Jak dostosować armaturę do potrzeb dziecka?

W domu rodzinnym mało kto decyduje się na montaż armatury w jej pomniejszonej wersji dostosowanej do najmłodszych członków rodziny. Nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie mało praktyczne, bo choć dzieci w łazience ograniczone są głownie przez swój wzrost, to ten zmienia się szybko i za chwilę trzeba byłoby montować sprzęt o innych wymiarach. Z tego względu lepiej zastosować rozwiązania, które ułatwią dzieciom korzystanie z armatury dla dorosłych. Podstawą będą tu oczywiście wszelkiego rodzaju podesty, który ułatwią samodzielne sięgnięcie do umywalki i baterii, wejście do wanny, czy skorzystanie z toalety. Dodatkowo przydadzą się również nakładki na sedes zmniejszające otwór w toalecie, tak by dziecko mogło swobodnie usiać i nie ześlizgnąć się do środka. Takie akcesoria to kolejny element, którym możemy ozdobić chłopięcą łazienkę. Na pewno spodobają się umieszczone na nich motywy z kreskówek lub atrakcyjne dla dzieci zwierzaki.

Ręcznik dla chłopca – jak go wybrać?

Ręcznik to przedmiot, który musi się znaleźć w każdej łazience. O ile dla dorosłych decydującym czynnikiem przy jego wyborze będą względy estetyczne i praktyczne, to dla malucha najważniejsza będzie frajda z jego posiadania. Ręcznik dla chłopca oczywiście musi być miękki i chłonny, a także odpowiednio duży, by mógł się on nim porządnie okryć po kąpieli. Dodatkowo warto pomyśleć o ulubionym motywie użytkownika. Może jest fanem piłki nożnej i sprawdzi się logo ulubionego klubu, albo wizerunek piłkarza? Młodszym dzieciom pewnie bardziej przypadną do gustu postacie z ulubionych bajek, więc wybierając ręcznik dla młodego mężczyzny koniecznie dowiedz się, które kreskówki teraz najchętniej ogląda. Dzieci często mają też problem z odwieszeniem ręcznika na miejsce. Może warto pomyśleć o ciekawym wieszaku na ręcznik dla chłopca. W Internecie na pewno znajdziesz coś z pasującym motywem, co jednocześnie nie będzie wymagało przymocowywania na stałe i niszczenia ściany. Dobrym sposobem montażu na krótki okres czasu są np. przyssawki lub haczyki umożliwiające zawieszenie gadżetu na drzwiczkach szafki. Takie rozwiązanie podniesie samodzielność dziecka w łazience, a dodatkowo umożliwi łatwą zmianę miejsca wieszaka, np. kiedy maluch podrośnie.

Chłopięce akcenty w dorosłej łazience

Innymi elementami, które nadadzą łazience chłopięcy charakter mogą być wszystkie przedmioty, z których takie dzieci korzystają. Do wyboru masz wszelkiego rodzaju kosmetyki, a więc mydła, szampony, żele, czy nawet pasta do zębów. Do tego różne drobne akcesoria przydatne podczas czynności higienicznych, jak np. kubek do płukania zębów, gąbka, czy nawet szczotka do włosów. Właściwie wszystkie takie przedmioty dostaniesz z odpowiednim motywem bajkowym, co na pewno zachęci dziecko do korzystania z łazienki. Nie martw się, nie wszystko musi od razu kipieć pstrokatymi kolorami. Czasem wystarczy jeden mocny akcent związany z bajką, jak np. ręcznik i zestaw pojemniczków. Taki element może dodatkowo podkreślić resztą wyposażenia np. w kolorze pasującym do danego bohatera. W przypadku kreskówek, których fanami są chłopcy, często będą do odcienie niebieskiego lub zielonego, a z nieco bardziej zdecydowanych może się trafić żółty, lub czerwony. To kolory, które przy neutralnej bazie całej łazienki, będą się miło kojarzyły zarówno maluchom, jak i dorosłym.