czwartek, 25 luty 2021 17:50

Łazienka dla dziewczynki - jak nadać jej charakteru

ręcznik dla dziewczynki ręcznik dla dziewczynki

Łazienka to pomieszczenie, w którym odnaleźć i czuć się dobrze powinien każdy członek rodziny. O ile łazienkę dla dorosłych zmienić łatwo, to ta dla dzieci wymaga nieco więcej kreatywności. Co zrobić, by łazienka była zarówno miejscem przyjaznym małej księżniczce, jak i jej rodzicom?

Jak dostosować duży sprzęt do małych ludzi?

W domach rodzinnych montuje się armaturę standardowych rozmiarów. Raczej nikt nie decyduje się na montaż takiej przeznaczonej specjalnie dla dzieci. Po pierwsze wiązałoby się to z przeznaczeniem tego pomieszczenia właściwie tylko dla nich. Po drugie, taki zabieg wiąże się z kolejnym, bardzo uciążliwym remontem w stosunkowo krótkim czasie, bo potrzeby najmłodszych, podobnie jak ich wzrost szybko się dezaktualizują. Choć samodzielność dzieci w łazience ogranicza głownie ich wzrost, to na rynku jest mnóstwo propozycji rozwiązania tego problemu.  Najprostszym i najczęściej spotykanym gadżetem w łazience, z której korzysta dziecko, jest podest. Taki stopień umożliwia sięgnięcie do kranu, wejście do wanny, czy skorzystanie z sedesu. Drugie w kolejce są nakładki na sedes. Dzięki temu, że zmniejszają one otwór w toalecie, maluch może dość szybko zacząć z niej korzystać samodzielnie, minimalizując ryzyko zsunięcia się do muszli. Takie akcesoria mogą stać się jednocześnie elementem ozdobnym dziewczęcej łazienki. Mogą być nie tylko w jej ulubionym kolorze, a mieć również naklejkę z motywem ulubionej, bajkowej postaci. Dzieci często mają opory przed samodzielnym korzystaniem z łazienki. Pozwolenie im wybrać z jakiego sprzętu będą korzystać może je do tego trochę zachęcić. Zabierz najmłodszego członka rodziny na zakupy i zwyczajnie pozwól wybrać gadżety. Z jednej strony dziecko będzie miało uczucie sprawczości i bycia zauważonym, a z drugiej Ty nie będziesz się zastanawiać, która opcja będzie najlepsza. Nie martw się, jeżeli taki sprzęt nie do końca wpisuje się w Twój wymarzony wystrój. To tylko przedmiot, który dość łatwo schować, a czas szybko leci i zaraz nie będzie potrzebny. Dodatkowo motyw wiodący możesz potraktować jako inspirację i podstawę do dobory reszty akcesoriów łazienkowych, choćby nawet pod względem kolorystycznym.

Ręcznik dla dziewczynki – jaki powinien być?

Ręcznik to przedmiot potrzebny po każdej kąpieli, siłą rzeczy musi się więc znaleźć w każdej łazience. Wybierając ręcznik dla dziewczynki, poza aspektem praktycznym istotny też będzie jego wygląd. Dziewczynki to takie małe księżniczki i tak też się lubią czuć. Ich ręczniczki muszą być miękkie i przyjemne w dotyku, a do tego powinny jeszcze wyglądać uroczo. Najprostszym elementem, który zadecyduje atrakcyjności ręcznika będzie motyw go ozdabiający. Młode damy w większości przypadków uwielbiają pastelowe, delikatne kolory. Sprawdzą się też delikatne motywy kwiatowe, motylki, czy tradycyjne księżniczki. Szukając ręcznika dla dziewczynki możesz też zainspirować się jej ulubioną bajką. Bez problemu znajdziesz ręcznik z jej ulubionymi postaciami. Małe kobietki, podobnie jak ich mamy, często też spędzają w łazience, po kąpieli więcej czasu. Ręcznik dla dziewczynki może dodatkowo spełniać funkcję szlafroczka, w którym przyjemniej i wygodniej będzie schnąć, choćby podczas rozczesywania i suszenia włosów.

Mała kobieta w dorosłej łazience

Nie da się ukryć, że dla dzieci przykładem są ich rodzice. Dziewczynki bardzo szybko chcą naśladowywać swoje mamy, również podczas czynności pielęgnacyjny. Jeżeli sama malujesz się przy łazienkowym lustrze, to może pomyśl o zorganizowaniu małej księżniczce formy toaletki na stoliku obok umywalki. Wystarczy, że postawisz na nim małe lustro i ułożysz kosmetyki córki, z których może korzystać samodzielnie. Do tego pudełeczka z motywem bajkowym na drobiazgi typu spineczki i gumki do włosów. Miejsce do naśladowania i bycia jak mama gotowe. Takim elementem wystroju na pewno sprawisz ogrom radości młodej damie.