środa, lipiec 24, 2024
czwartek, 04 sierpień 2022 10:42

Który kolagen wybrać, aby zachować młodą skórę?

Wieczna Młodość – 90 kapsułek Wieczna Młodość – 90 kapsułek pixabay

Wieczna młodość – czy to możliwe? Jest to stale powtarzane pytanie ludzkości. Jeśli rozumiemy przez nie zachowanie na dłużej jędrnej skóry, to odpowiedź brzmi „TAK”. Zdrowy wygląd w każdym wieku jest więc możliwy! A środkiem, który nam w tym pomoże, jest kolagen

.

 

Która z wersji kolagenu jest najskuteczniejsza? Jakie koenzymy, kwasy i witaminy dobrze z nim współgrają? W końcu – jak wybrać najlepszy suplement diety opóźniający starzenie skóry? W dzisiejszym artykule odpowiemy na te trzy pytania. Całość uzasadnimy twardymi faktami zaczerpniętymi z wiedzy TwójCel.To – prawdziwego ambasadora zdrowego stylu życia, wedle którego idealną propozycją jest Wieczna Młodość – 90 kapsułek.

Czy mogę pozostać wiecznie młoda?

Każda z nas chce zachować piękny, naturalny wygląd na zawsze – bez względu na wiek. Postępujące lata nigdy nie są jednak łaskawe dla kobiecej cery. Zmarszczki, kurze łapki, utrata jędrności, zwiotczenie, przesuszenie, utrata blasku, widoczne pory i nierówności, a w końcu starcze przebarwienia. W pewnym okresie życia wyżej wymienione symptomy stają się zmorą każdej kobiety.

Należy zadać pytanie – czy jesteśmy na nie skazane? Mimo że nie zatrzymamy reakcji naszego organizmu na upływający czas, to w widoczny sposób zahamować możemy procesy starzenia. W rezultacie cieszyć się będziemy mogły młodą skórą na dłużej. Aby uzyskać ten efekt, o skórę należy dbać. I to długotrwale. Innymi słowy – należy wspierać swój organizm od środka. Idealnym w tym zakresie wyborem jest i zawsze będzie kolagen.

Czym jest kolagen?

Kolagen naturalnie kojarzy się ze zdrową skórą. Nie jest tak bez powodu. Jego właściwości odmładzające są bowiem fenomenalne. Zacznijmy jednak od podstaw i przedstawmy, czym właściwie on jest. Otóż kolagen to szczególny rodzaj białka. Jest ważny z dwóch względów:

 • jest głównym i podstawowym białkiem w tkankach;
 • stanowi główny składnik substancji międzykomórkowej.

Ujmując to w prostsze słowa – jest on substancją uszczelniającą naszą skórę, która nadaje tkankom odporność na rozciąganie. Z teorii na praktykę przekłada się to tak, że odpowiednie nasycenie nim organizmu niweluje proces starzenia skóry.

Który typ kolagenu jest najlepszy?

Opisywany przez nas w tym materiale kolagen stanowi 1/3 wszystkich białek występujących w organizmach kręgowców. Nic więc dziwnego, że istnieje wiele różnych jego rodzajów. Dla przykładu wystarczy wspomnieć, że z ludzkich tkanek wyodrębnia się ponad 28 różnych jego typów.

Za najskuteczniejszy uznaje się kolagen rybi. Między innymi przyśpiesza on gojenie ran oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów i miażdżycy. Jeśli zaś chodzi o kwestie skórne, to przynosi on następujące efekty:

 • utrzymuje ją w dobrej kondycji;
 • niweluje starcze przebarwienia;
 • wygładza zmarszczki;
 • nawilża i ujędrnia.

Należy do tego dodać także i fakt, że kolagen rybi jest zupełnie bezpieczny. Charakteryzuje się bowiem wysoką nietoksycznością oraz jest biozgodny z ludzką skórą. W efekcie to jeden z najwartościowszych materiałów w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

Co jeszcze zawierać powinien środek na piękną skórę?

Aby wzmocnić działanie kolagenu, przyjmować go należy z odpowiednimi witaminami, kwasami i związkami chemicznymi. Poniżej przedstawiamy najbardziej kompatybilne z nim komponenty.

 • Koenzym Q10 – działa na skórę regeneracyjnie oraz przeciwstarzeniowo. Posiada właściwości wygładzające oraz ujędrniające cerę. Czyni go to niezwykle pożądanym składnikiem kosmetyków anti-age.
 • Kwas hialuronowy – podobnie, jak kolagen ma właściwości łączenia ze sobą włókien kolagenowych oraz cząsteczek wody. Rezultatem jest ujędrnienie, wygładzenie oraz odpowiednie nawilżenie powierzchni skóry.
 • Witamina E – chroni komórki przed utlenianiem, które jest główną przyczyną starzenia. Nazywana jest „witaminą młodości”.

Który suplement diety z kolagenem jest najlepszy?

Przejdźmy do meritum tego artykułu. Jak więc spośród wielkiej liczby dostępnych na polskim rynku suplementów wybrać ten, który w największym stopniu wygładzi naszą skórę i zastopuje procesy starzenia? Odpowiedzi udzielimy w poniższym akapicie.

Najlepszy specyfik odmładzający skórę zawierać musi najwyższej klasy kolagen. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, jest nim kolagen rybi. Powinien zawierać również substancje utrwalające jego działanie jak na przykład koenzym Q10, kwas hialuronowy i witamina E.

Przykład sprawdzonego suplementu diety na wieczną młodość

Idealnym przykładem suplementu diety na młodą skórę, jest Wieczna Młodość – 90 kapsułek. Produkt ten łączy w sobie wszystkie, wyżej wymienione składniki. Posiada między innymi:

 • Kolagen rybi – 400 mg
 • Koenzym Q10 – 70 mg
 • Witamina E – 10 mg

Podsumowanie

W świetle wyżej wymienionych faktów stwierdzić należy, że dla zachowania młodej skóry wybierać powinnyśmy jedynie te suplementy diety, które posiadają najwyższej klasy kolagen. Jeśli w doborze suplementu potrzebować będziemy wsparcia, korzystajmy z dogłębnej wiedzy TwójCel.To – lidera w promowaniu zdrowego stylu życia.