niedziela, kwiecień 21, 2024
piątek, 05 sierpień 2022 11:48

Jaki profesjonalny sprzęt do modelowania sylwetki warto mieć?

sprzęt do modelowania sylwetki sprzęt do modelowania sylwetki Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Dziś już wszyscy dobrze wiedzą, że aby uzyskać piękne, ujędrnione ciało i zgrabną sylwetkę, nie musimy każdego dnia chodzić na wielogodzinne intensywne treningi oraz stosować drastycznych diet.

Zarówno jedno, jak i drugie, jest wręcz niewskazane! Oczywiście regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta to jeden z kluczy do sukcesu, ale ze wszystkim trzeba zachować umiar. Bardzo często pomimo starań nie jesteśmy w stanie osiągnąć efektu, o jakim marzymy, na szczęście jest na to sprawdzony sposób – zabiegi modelujące sylwetkę w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Dziś to właśnie na nich się skoncentrujemy, a dokładniej na urządzeniach, dzięki którym jesteśmy w stanie wymodelować swoje ciało.

Sprzęt kosmetyczny do kriolipolizy

Pomimo że nazwa zabiegu  “kriolipoliza” nie brzmi zbyt przyjemnie, to efekty, jakie możemy dzięki niemu uzyskać, są naprawdę spektakularne. Jak dokładnie przebiega? Do pozbycia się tkanki tłuszczowej wykorzystywane jest oddziaływanie zimna, ponieważ właśnie na nie wspomniana tkanka jest bardzo wrażliwa. Co ważne, zabieg jest w pełni bezpieczny i nie niszczy sąsiadujących z tkankami tłuszczowymi struktur. Na oczekiwany efekt należy poczekać ok. 6 tygodni – po upływie tego czasu można ponownie poddać się zabiegowi. Wysokiej jakości sprzęt do modelowania sylwetki poprzez zabieg kriolipolizy, powinien posiadać możliwość regulacji temperatury, dzięki czemu będziemy w stanie dobierać ją odpowiednio do potrzeb klientów.

Aparat do terapii falą uderzeniową

Kupując urządzenia do salonów kosmetycznych, z pewnością nie można zapomnieć o aparacie do przeprowadzania terapii falą uderzeniową. W końcu jest to jedna z najpopularniejszych metod na pozbycie się niechcianego cellulitu i wymodelowania sylwetki. Na czym polega działanie tego urządzenia? Najprościej mówiąc – generuje ono pewne impulsy ultradźwiękowe o odpowiedniej częstotliwości, które człowiek odczuwa w postaci dość intensywnych drgań. Na skutek tego jesteśmy w stanie pobudzić do działania nasze ciało, aby zaczęło m.in.: produkować właściwą ilość kolagenu oraz rozbijało komórki tłuszczowe. W efekcie otrzymujemy jędrną i napiętą skórę, a niechcianych wolnych kwasów tłuszczowych wraz z glicerolem pozbywamy się z organizmu, dzięki metabolizmowi. 

Urządzenie do karboksyterapii – modelowanie z wykorzystaniem dwutlenku węgla

Karboksyterapia jest jednym z najchętniej wybieranych przez klientów zabiegiem, z uwagi na jego ogrom możliwości. Poprzez podanie dwutlenku węgla podskórnie lub do tkanki tłuszczowej jesteśmy w stanie nie tylko ujędrnić skórę, ale także pozbyć się wszelkich niedoskonałości np. blizn. Jak to możliwe? Wszystko zawdzięczamy właśnie CO2, który zwiększa przepływ krwi i przyczynia się do powiązania kolagenu z elastyną

Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością łatwiej Ci będzie podjąć decyzję o tym, jakie urządzenia do modelowania sylwetki powinny się znaleźć w Twoim gabinecie kosmetycznym.